سلامتی و پزشکی

خبرنگاران تمرکز بازرسان ستاد مقابله با کرونا گناوه بر مجتمع های تجاری باشد

گناوه - خبرنگاران - معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گناوه گفت: بازرسان و ناظران اعزامی ستاد مقابله با کرونا این شهرستان به منظور آنالیز شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی توسط صنوف، اولویت اول را بر مجتمع های تجاری متمرکز نمایند.

19 تیر 1399

کشف سلول هایی که در واکنش سیستم ایمنی به عفونت های تنفسی نقش دارند

یک گروه بین المللی از پژوهشگران در آنالیز جدیدی، سلول های جدیدی را کشف کردند که در واکنش سیستم ایمنی به عفونت های تنفسی نقش مهمی دارند.

16 تیر 1399

کرونا در تاجیکستان؛ 379 نفر مبتلا

وزارت بهداشت و حفاظت اجتماعی تاجیکستان از افزایش تعدا مبتلایان به ویروس کرونا به 379 نفر اطلاع داد.

14 تیر 1399

خبرنگاران سرمایه گذاری برای مقابله با پاندمی بعدی

تهران- خبرنگاران- سازمان دنیای بهداشت خواستار سرمایه گذاری کشورهای مختلف دنیا روی سیستم های بهداشتی شد تا توانایی لازم را برای مقابله با پاندمی بعدی به دست آورند.

14 تیر 1399

پشت پرده دوئل آمریکا و چین بر سر کرونا

خبرنگاران- در روز های اخیر دولت دونالد ترامپ با مطرح کردن ادعای خروج ویروس جدید کرونا از یک آزمایشگاه ویروس شناسی در ووهان، حملات لفظی به چین را تشدید کرده است. این حملات ممکن است اهداف اقتصادی و سیاسی داشته باشند.

13 تیر 1399

احتمال شیوع گسترده شناسایی نشده کرونا در افغانستان

وزارت بهداشت افغانستان روز یکشنبه 14 اردیبهشت بیان نمود نتیجه 500 آزمایش اتفاقی ویروس کرونا در پایتخت این کشور نشاندهنده بیش از 150 مورد مثبت است

11 تیر 1399

تولید 300 هزار ماسک توسط هنرمندان صنایع دستی سیستان و بلوچستان

معاون صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: صنعتگران صنایع دستی استان از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز حدود 300 هزار عدد ماسک تولید و در بین مردم به ویژه گردشگران خارجی توزیع کردند.

10 تیر 1399

ترامپ در سطح جهانی به عنوان ناقض حقوق بین الملل شناخته شده است

یک حقوقدان گفت: باید نهضت مبارزه علیه خودمختاری آمریکا از سوی نخبگان و اندیشمندان همیشه در دستور کار باشد و علیه آمریکایی ها این مبارزه حداقلی را داشته باشند.

8 تیر 1399

رفع سوءهاضمه با تحریک گوش!

عصب واگ یا واگوس (پنوموگاستریک، به معنی ِ. ریوی-هضمی) طولانی ترین عصب مغزی و دهمین زوج اعصاب مغزی از 12 جفت عصب مغز است که در بلعیدن غذا، صحبت کردن، فعالیت های پاراسمپاتیک و هاضمه نقش دارد.

5 تیر 1399

خبرنگاران نرخ تورم فروردین ماه در خراسان رضوی کاهش یافت

مشهد- خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه استان در فروردین ماه سال جاری 18.3 درصد است که در مقایسه با اسفندماه سال گذشته 9 دهم درصد کاهش یافته است.

27 خرداد 1399

وزارت بهداشت شرایط آغاز فعالیت کسب و کارها با ریسک متوسط را مشخص کند

به گزارش تجارت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور امروز شنبه در جلسه با روسای کمیته های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ارزیابی...

23 خرداد 1399

خبرنگاران بایدن : ترامپ آمریکا را در برابر کرونا به خطر انداخت

تهران- خبرنگاران- جو بایدن به دنبال سرعت شیوع کرونا در آمریکا، ترامپ را به در خطر قراردادن ایات متحده در برابر کووید 19 متهم کرد.

22 خرداد 1399

آیا امکان ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا وجود دارد؟

یک متخصص بیماری های عفونی در خراسان جنوبی گفت: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، بعد از بهبودی احتمالا تا دو سال آینده ایمن خواهند بود.

21 خرداد 1399

محسن مسلمان؛ دو 45 دقیقه و دیگر هیچ

نتیجه دریافت پرسپولیس با برانکو مهم ترین دلیلی بود که نیمکت نشینی و بازی ندادن به محسن مسلمان با انتقادهای زیادی روبرو نمی شد. البته سکوها حمایتش می کردند و در آخرین بازی لیگ هفدهم مقابل سپیدرود که با جشن قهرمانی همراه بود از روی نقطه کرنر پاس گل داد....

16 خرداد 1399

امید فرانسوی ها به کلروکین به عنوان داروی کرونا

محققان فرانسوی هنوز به داروی کلروکین برای درمان کرونا امیدوارند و با تمرکز ویژه بر روی این دارو و احتمال شفابخش بودن آن بر روی بیماری ناشی از ویروس کووید-19 کار می نمایند.

13 خرداد 1399

پیشنهاد قرنطینه متناوب در ایران ، برداشتن محدویت ها و بازگشت کارکنان ادارات اشتباه است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با ارائه پیشنهاد قرنطینه متناوب برای کنترل شیوع ویروس کرونا گفت: برداشتن محدودیت ها و به دنبال آن افزایش تردد در جامعه اقدامی اشتباه است که فشار بر بیمارستان ها را زیاد می کند.

11 خرداد 1399

خبرنگاران تیم ویژه تعزیرات حکومتی ادعای یک بیمار در بیمارستان کوثر کرج را آنالیز می نماید

کرج - خبرنگاران - مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز از استقرار تیم ویژه نظارتی حسب تاکید استاندار در بیمارستان کوثر کرج اطلاع داد.

10 خرداد 1399

کرونا ابهت آمریکا را فروریخت

پروفسور نادر انتصار معتقد است که موضوع کرونا باعث تغییر اساسی در نظم کنونی جهانی که مبتنی بر سیستم ارباب و رعیتی است نمی گردد.

8 خرداد 1399

خبرنگاران فراوری ماسک n95 در خراسان جنوبی شروع شد

بیرجند - خبرنگاران - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: با صدور نخستین مجوز فراوری ماسک n95 در خراسان جنوبی روزانه 300 عدد ماسک در بیرجند فراوری و توزیع می گردد.

7 خرداد 1399

همه افراد در معرض ابتلا به کرونا هستند، قرنطینه را جدی بگیرید

خبرنگاران/گیلان مدیرگروه پیشگیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه همه افراد در معرض ابتلا به کرونا هستند، گفت: بچه ها به راحتی می توانند منتقل کننده کروناویروس باشند.

6 خرداد 1399
تعداد: (58)