پذیرش 100 کودک داراری معلولیت به عنوان فرزندخوانده

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، مدیرکل دفتر امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور درباره آمار فرزندخواندگی بچه ها دارای معلولیت و بیماری های خاص توضیحاتی داد.

پذیرش 100 کودک داراری معلولیت به عنوان فرزندخوانده

مهدی بابایی مدیرکل دفتر امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره آمار فرزندخواندگی بچه ها دارای معلولیت و بیماری های خاص اظهار کرد: در سال 96 و 97 فرایند روبه رشدی از پذیرش بچه ها دارای معلولیت و یا بیماری های خاص که تحت پوشش بهزیستی بودند داشتیم.

وی با بیان اینکه سال 97 نسبت به سال 96 رشد 20 درصدی داشته است، افزود: هرچند نسبت به 2 هزار بچه های که در سال جاری به عنوان فرزندخوانده پذیرش شدند آمار بچه ها با مسائل جسمی و بیماری های خاص 5 درصد است که باید در پذیرش این بچه ها فرهنگ سازی شود.

بابایی با اشاره به اینکه پذیرش کودک دختر در سن نوزادی بیشتر است، گفت: از ابتدای سال جاری بیش از هزار 400 کودک با احکام نگهداری دائمی و موقت وارد خانواده ها شدند.

مدیرکل دفتر امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در سال 97 حدود 100 کودک دارای معلولیت از خفیف تا شدید و بیماری های خاص توسط خانواده ها پذیرش شدند.

وی اضافه کرد: به دنبال آن هستیم احکام قضایی مرتبط برای پذیرش موقت این بچه ها در خانواده دریافت کنیم چراکه نگهداری این بچه ها شرایط ویژه ای دارد و هدف ما آن است که این بچه ها در خانواده ها زندگی کنند.

بابایی شرح داد: بیماری های خاصی که بچه ها دارند از ساده ترین بیماری مانند شکاف کام گرفته تا هپاتیت و اچ آی وی همچنین اختلالاتی مانند اوتیسم و سایر بیماری در بین این بچه ها دیده می شود حتی خانواده هایی بودند که با داشتن یک فرزند و یا بیشتر اینم بچه ها را پذیرش کردند.

مدیرکل دفتر امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: آمار مشخصی از تعداد فرزندخواندگی در سال جاری نداریم چراکه باید تا پایان سال صبر کنیم همچنین فرآیند فرزندخواندگی در سه مرحله صورت می گیرد مرحله اول درخواست خانواده ها، مرحله دوم درخواست از بهزیستی و مرحله سوم باید در سیستم قضایی سپری شود.

وی افزود: در کل می توانیم بگوییم که فرزندخواندگی در سال های اخیر فرایند رو به رشدی داشته است و آمار پذیرش بچه ها در خانواده ها بالاتر رفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پذیرش 100 کودک داراری معلولیت به عنوان فرزندخوانده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش 100 کودک داراری معلولیت به عنوان فرزندخوانده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید