مضرات خوردن روزانه بیش از یک تخم مرغ

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، آنالیز ها و مطالعات اخیر ادعا می نمایند که خوردن بیش از یک عدد تخم مرغ در روز، خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته را افزایش می دهد. به گزارش سان خوردن بیش از یک عدد تخم مرغ در روز خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته را افزایش می دهد، زیرا آن ها سرشار از کلسترول می باشند. در یک مطالعه نو، در طی 31 سال، که بین 30 هزار نفر فرد بالغ انجام شد، روزانه 1 و نیم عدد تخم مرغ بزرگ می خوردند، و در آخر احتمال بروز بیماری های قلبی در آن ها 17 درصد افزایش پیدا کرد.

مضرات خوردن روزانه بیش از یک تخم مرغ

پروفسور کاترین تاکر، از دانشگاه ماساچوست گفت:حتی افرادی که دارای رژیم های سالم غذایی هستند هم اثرات مضر مصرف بالای تخم مرغ و کلسترول را در بر خواهند داشت و برایشان بسیار ناسالم خواهد بود. او بعلاوه اضافه نمود:اگر چه تخم مرغ سرشار از مواد معدنی مفید است، اما بهتر است که افراد از خوردن هر روزه تخم مرغ دوری نمایند.

تخم مرغ، به خصوص زرده تخم مرغ، سرشار از کلسترول هستند - یک عدد تخم مرغ بزرگ 50 گرمی، حاوی حدود 186 میلی گرم کلسترول است، و مصرف بیش از حد آن بسیار مضر است و به سلامتی بدن آسیب خواهد زد. این مطالعه که به مدت 31 سال متوالی و هر روزه انجام شد، در مجله انجمن پزشکی منتشر شده است.

منبع: نمناک

منبع: فرارو

به "مضرات خوردن روزانه بیش از یک تخم مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مضرات خوردن روزانه بیش از یک تخم مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید