قیمت جهانی نفت افزایش یافت

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، خبرنگاران: با انتشار آمارهای جدید از اقتصاد چین قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت و به 106 دلار و 9 سنت در هر بشکه رسید.

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، در حالی که آمارهای جدید نشان می دهد که اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال، سریعتر از میزان پیش بینی رشد داشته است و تقاضا برای نفت از سوی این کشور به بالاترین میزان از آغاز سال 2013 تاکنون رسیده است، قیمت نفت برنت امروز به بالای 106 دلار رسید.

بهبود چشم انداز مالی در دومین اقتصاد بزرگ دنیا و دومین مصرف کننده بزرگ نفت، فشار کاهشی ناشی از فروکش کردن نگرانی ها در خصوص اختلال در عرضه نفت را که از ناآرامی های شمال آفریقا، خاورمیانه و اوکراین نشات گرفته بود خنثی کرد.

بن له بران، تحلیلگر بازار نفت در این باره به رویترز گفت: آمارهای مالی چین می تواند موجب تسریع در رشد قیمت نفت برنت و رسیدن مجدد آن به 108 دلار گردد.

قیمت نفت برنت قبل از انتشار آمارهای مالی چین به زیر 106 دلار رسیده بود، اما با انتشار این آمارها افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از رسیدن به 104 دلار و 39 سنت در میانه معاملات دیروز که پایین ترین قیمت در بیش از 3 ماه اخیر بود، امروز 7 سنت افزایش یافت و به 106 دلار و 9 سنت رسید. موعد قراردادهای ماه آگوست امروز منقضی می گردد.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 44 سنت افزایش یافت و به 100 دلار و 40 سنت در هر بشکه رسید.

له بران اضافه کرد، آمارهای بهتر از پیش بینی مالی چین حداقل در 24 ساعت آینده احتمالا تاثیر مثبتی بر قیمت نفت خواهد داشت.

اقتصاد چین در فاصله ماه های آوریل و ژوئن نسبت به یک سال قبل 7.5 درصد افزایش یافت که اندکی بیش از پیش بینی های قبلی و رشد 7.4 درصدی سه ماهه نخست سال جاری بود.

تقاضا برای نفت چین در ماه ژوئن نیز در مقایسه با یک سال قبل 2.6 درصد افزایش یافت و به 10.2 میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان تقاضا از ژانویه 2013 تاکنون بود.

67

منبع: تسنیم

به "قیمت جهانی نفت افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی نفت افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید