رویای آمریکا برای فراوری لباس های جاسوسی ، 22 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان صرف این کارها می گردد

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، آینده فناوری پوشیدنی، فراتر از لوازم جانبی استاندارد کنونی مانند ساعت های هوشمند و حلقه های پایش تناسب اندام است.

رویای آمریکا برای فراوری لباس های جاسوسی ، 22 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان صرف این کارها می گردد

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، دولت آمریکا حداقل 22 میلیون دلار برای فراوری لباس های هوشمند که از فرد استفاده نماینده از لباس و محیط و افراد اطراف او جاسوسی می نماید، هزینه نموده است. مشابه بسیاری از پروژه های قبلی که به وسیله سازمان های نظامی و اطلاعاتی اجرا شده، ممکن است این مورد هم از داستان های علمی، تخیلی الهام گرفته شده باشد. اما این بار کاربرد و هدف این فناوری نظارت و جمع آوری داده ها برای دولت است.

بیشتر بخوانید:

  • ضربه چین به آمریکا | اپل 200 میلیارد دلار از دست داد!

اداره اطلاعات ملی آمریکا طی یک بیانیه خبری اعلام نموده پروژه SMART ePANTS که مبتنی بر سیستم های نساجی هوشمند الکترونیکی و شبکه ای است، به عنوان بزرگ ترین سرمایه گذاری مستقل برای توسعه منسوجات هوشمند شناخته می گردد که هدف آن، فراوری لباس هایی با قابلیت ضبط صدا، تصویر و دیتای موقعیت جغرافیایی است. لباس هایی که برای فراوری در نظر گرفته شده اند شامل پیراهن، شلوار، جوراب و لباس های زیر می شوند که همگی قابل شستشو هستند.

این پروژه به وسیله سازمان اقدام پروژه های تحقیقاتی پیشرفته اطلاعاتی(یارپا)، همتای مخفی جامعه اطلاعاتی آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی معروف ارتش یا دارپا، انجام می گردد. وب سایت یارپا می گوید که بودجه فدرال را در پروژه های پرخطر و با ثمربخشی بالا سرمایه گذاری می نماید تا چالش های پیش روی جامعه اطلاعاتی را رفع کند.

آنی جاکوبسن، نویسنده کتابی درباره دارپا به نام مغز پنتاگون می گوید: بسیاری از برنامه های یارپا و دارپا مانند پرتاب ماکارونی به سمت یخچال هستند؛ ممکن است بچسبد یا نچسبد.

طبق بیانیه مطبوعاتی دفتر مدیر اطلاعات ملی، این فناوری نساجی الکترونیکی بعلاوه می تواند به کسانی که در محیط های خطرناک و پر استرس، مانند صحنه های جنایت و بازرسی های کنترل تسلیحات کار می نمایند یاری کند؛ بدون اینکه مانع از توانایی آنها برای عملیات سریع و ایمن گردد.

بیشتر بخوانید:

  • آسیب پذیری تازه در آیفون | گوشی های خود را به این علت مهم به روزرسانی کنید

شواهدی وجود دارد که صنایع بخش خصوصی که مستقل از جامعه امنیت ملی است، به لباس های هوشمند علاقه مند هستند. متا، شرکت مادر فیس بوک، در پی استخدام محققی است که دانش وسیعی در زمینه منسوجات هوشمند و ادغام الکترونیک در سیستم های نرم و انعطاف پذیر داشته باشد و بتواند با تیمی از محققانی که در زمینه فناوری شبیه سازی لمس و حرکت، حسگرها، علم مواد و ردیابی کار می نمایند، فعالیت کند.

دنیای جاسوسی با سرمایه گذاری های هنگفت در فناوری های پرریسک بیگانه نیست. یاکوبسن می گوید که اگر SMART ePANTS پیروز گردد، احتمالاً به ابزاری در زرادخانه یارپا تبدیل می گردد تا سیستم های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی گسترده آینده را ایجاد کند. آنها می خواهند بیشتر از شما در خصوص شما بدانند.

منبع: همشهری آنلاین

به "رویای آمریکا برای فراوری لباس های جاسوسی ، 22 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان صرف این کارها می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای آمریکا برای فراوری لباس های جاسوسی ، 22 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان صرف این کارها می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید