آیا امکان ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا وجود دارد؟

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، یک متخصص بیماری های عفونی در خراسان جنوبی گفت: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، بعد از بهبودی احتمالا تا دو سال آینده ایمن خواهند بود.

آیا امکان ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا وجود دارد؟

به گزارش ایسنا، مسعود ضیایی، امروز پنج شنبه 28 فروردین در جمع وبلاگ مایکروتاچ اظهار کرد: به دلیل نوظهور بودن بیماری کرونا، اطلاعات در این خصوص کامل نیست، اما براساس خانواده این ویروس می توان حدس زد که ایمنی نسبی را شامل می شود و احتمالا ایمنی پایداری نخواهد بود.

وی در خصوص امکان ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا به این بیماری، گفت: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، بعد از بهبودی احتمالا تا دو سال آینده ایمن خواهند بود مگر اینکه جهش در ویروس رخ دهد و این جهش شکل جدیدی از ویروس را ایجاد کند که بدن نسبت به آن، پادتن نداشته باشد و نتواند ویروس را مهار کند.

مدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام نمود: پاسخ ایمنی بدن به ویروس و باکتری ها متفاوت است، به این صورت که افراد در بیماری ها ایمنی کامل، نسبی و عدم ایمنی پیدا می کنند.

ضیائی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی به هپاتیت a. یا سرخک مبتلا باشد، بعد از بهبودی، ایمنی کامل نسبت به این بیماری ها خواهد داشت، اما گر فردی به کزاز مبتلا باشد و بهبود پیدا کند هیچ گونه ایمنی نسبت به این بیماری نخواهد داشت و برای کسب ایمنی حتما باید واکسن استفاده شود.

کننده علمی ویروس کرونا در خراسان جنوبی اعلام نمود: بعضی از بیماری ها ایمنی کوتاه مدت ایجاد می کنند، به عنوان مثال ویروس های خانواده کرونا با توجه به بررسی های صورت گرفته ایمنی کوتاه مدت بین چند ماه تا دو سال را شامل می شوند.

ضیائی شرح داد: افراد مبتلا 14روز بعد از ترخیص، می توانند از قرنطینه خارج شوند، اما مدفوع این افراد تا 21روز آلوده کننده بوده و توصیه می شود درصورت ارتباط با افراد مسن و گروه های پرخطر حتما از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: این افراد پس از 28 روز، به دلیل وجود آنتی بادی می توانند اهدای پلاسمای خون داشته باشند.

منبع: فرارو

به "آیا امکان ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا امکان ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید