86 کرمانشاهی امسال درخیابان های شهر جان باختند

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: در هشت ماهه امسال 86 شهروند کرمانشاهی بر اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست دادند.

86 کرمانشاهی امسال درخیابان های شهر جان باختند

سرهنگ فضل الله شیری اظهار کرد: بالغ بر 80 درصد این جانباختگان عابران پیاده بودند که در برخورد با وسایل نقلیه جان خود را از دست داده اند.

وی گفت: در این مدت همچنین 1793 نفر بر اثر سوانح درون شهری آسیب دیدند که بازهم بیشتر آنها را عابران پیاده تشکیل می دهند.

شیری گفت: بیشتر تصادفات درون شهری میان خودرو و عابران پیاده ناشی از عدم توجه به جلو رانندگان است که آن هم به دلیل استفاده از تلفن همراه، صحبت با دیگر سرنشینان، خوردن و آشامیدن، توجه بیش از اندازه به مناظر اطراف و گوش دادن به موسیقی با صدای بلند است.

شیری با انتقاد از ضعف تسهیلات ترافیکی شهر کرمانشاه، اضافه کرد: در کلانشهر کرمانشاه تنها دو پُل عابر پیاده مکانیزه(برقی) وجود دارد که آنها نیز بیشتر اوقات به دلیل نقص فنی قادر به سرویس دهی نیستند.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: با وجود تصادفات زیادی که در معابر شهری استان خصوصا شهر کرمانشاه رخ می دهد، مسئولان شهری و متولیان امر لازم است با ایمن سازی و کانالیزه کردن محل های عبور، نمایان سازی جهت تردد عرضی و استفاده از چراغ راهنمای عابر در تقاطع های پرتردد نسبت به ایمن سازی جهت حرکت عابران پیاده اقدام کنند.

وی همچنین به نقش عابران پیاده در کاهش سوانح نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از پُل هنگام عبور از عرض خیابان خصوصا در بزرگراه ها مسئله بسیار مهمی است که متاسفانه خیلی ها به آن توجهی ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "86 کرمانشاهی امسال درخیابان های شهر جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "86 کرمانشاهی امسال درخیابان های شهر جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید