80 درصد بستری شدگان فعلی آی سی یو واکسن نزده اند

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، مردانی گفت: 80 درصد بیمارانی که در حال حاضر در آی سی یو بستری هستند تا به امروز واکسن کرونا تزریق نکرده اند.

80 درصد بستری شدگان فعلی آی سی یو واکسن نزده اند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی وبلاگ مایکروتاچ، مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه سویه دلتا بدترین سویه کرونا تا امروز بوده است خاطرنشان کرد: اگر الان می بینیم عزیزان ما در عرصه های مختلف پزشکی، پرستاری و کادر درمان مرگ و میر شان در برابر بیماری کرونا کمتر شده به دلیل این است که مدیون واکسن هستیم.

وی اضافه کرد: همین شرایط را باید به جامعه تعمیم دهیم، 4 هزار و 900 نفر در آی سی یو های کشور به دلیل بیماری کرونا بستری هستند، اگر فرایند واکسیناسیون ادامه پیدا کند و موارد نو بیماری کم شود و آی سی یو ها خالی تر شوند می توانیم به شرایط متعادلی برسیم.

مردانی با اشاره به اینکه تجربه موفقی انگلیس در این قضیه داشته است با اینکه موارد نو بیماری زیاد است، ولی مرگ و میر آن ها کم شده است و ما هم باید در این جهت حرکت کنیم ادامه داد: عزیزانی که بر علیه واکسیناسیون در کشور صحبت می کنند احتمالاً چشمانشان را بستند و یا اعتقادات دیگری دارند.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه بیمارانی که در بخش آی سی یو بستری هستند عمدتا 80 درصد آن ها افرادی هستند که واکسن تا به حال نزدند گفت: در وزارت بهداشت در مرکز مدیریت بیماری ها کمیته ای فعالی وجود دارد که کلیه مرگ و میر ناشی از واکسن در آنجا تجزیه و تحلیل می شود و پفراینده ها مود بررسی قرار می گیرد و گزارشات مربوطه در کمیته مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه های عادی سازی زندگی مردم این است که پوشش واکسیناسیون را به حد اعلا برسانیم اظهار کرد: یکی از دارو هایی که در درمان بیماران کرونایی به نحوه بسیار چشمگیری استفاده می شود کورتون است، دگزامتازون از جمله این دارو ها است و بیماری که کرونا می گیرد در مرحله شدید گاهی دو تا سه هفته ممکن است کورتن دریافت کند.

مردانی با اشاره به اینکه در طول عمر طبابت بنده این تعداد مریض مبتلا به قارچ سیاه ندیده بودم اضافه کرد: در یک روز گاهی 10 الی 12 بیمار مبتلا به قارچ سفید دیده می شود، باید در کم کردن عوارض قارچ سیاه به صورت موثر عمل کنیم.

او با بیان اینکه در دو سال گذشته شرایط بسیار آرامی از نظر ابتلا به آنفلوانزا در کشور داشتیم گفت: آمار هایی که در دنیا وجود دارد موید همین شرایط است، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی دست توانست موارد ابتلا به آنفلوانزا را به نحوه چشمگیری در دنیا کاهش داد، خیلی از موارد آنفلوانزا بدون علامت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "80 درصد بستری شدگان فعلی آی سی یو واکسن نزده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد بستری شدگان فعلی آی سی یو واکسن نزده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید