حمله به دانشگاه کابل از محکومیت های گسترده تا روز بدون استعفا یا برکناری

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، در حالی که حملات گروه تروریستی داعش به دانشگاه کابل محکومیت های گسترده داخلی و بین المللی را در پی دارد اما هنوز در افغانستان مقامی به دلیل کم کاری برکنار یا استعفا نداده است.

حمله به دانشگاه کابل از محکومیت های گسترده تا روز بدون استعفا یا برکناری

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ مایکروتاچ، مقامات افغانستان و نمایندگان ده ها کشور و نهاد بین المللی حمله به دانشگاه کابل در افغانستان را محکوم کردند.

سه مهاجم گروه تروریستی داعش دوشنبه 12 آبان ماه پس از یک انفجار وارد دانشگاه کابل شدند و بسوی دانشجویان تیراندازی کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ مایکروتاچ بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس گزارش های رسمی در حمله به دانشگاه کابل دستکم 22 نفر کشته و 27 تن دیگر زخمی شده اند اما منابع غیررسمی آمار تلفات را بسیار بیشتر اعلام نموده اند.

این حمله واکنش های گسترده داخلی و بین المللی را در پی داشت و سازمان ملل و نمایندگان بیش از 40 کشور این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

دفتر اتحادیه اروپا در کابل نیز پرچم این نهاد را برای همبستگی با مردم افغانستان و یادبود از قربانیان حمله روز گذشته دانشگاه کابل، نیمه برافراشته کرد.

این اتحادیه تاکید نمود که برای دستیابی به صلح، در کنار مردم افغانستان می ایستد.

همچنین بعضی دیگر از سفارتخانه های خارجی از جمله آمریکا، آلمان و انگلیس نیز ضمن محکومیت حمله به دانشگاه کابل، تصاویری از پرچم نیمه افراشته منتشر کردند.

یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز با ابراز همدردی با مردم افغانستان گفت که این سازمان هر نوع خشونت و افراطی گری را محکوم می کند.

دولت های هند و پاکستان نیز حمله به دانشگاه کابل را محکوم کردند.

استفانو پونتیکورو نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان نیز ضمن محکومیت حمله به دانشگاه کابل از دومین حمله نهادهای آموزشی طی 10 روز گذشته در کابل ابراز نگرانی کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز با نشر بیانیه ای گفت که حمله جنایتکارانه و تروریستی بر دانشگاه کابل محکوم است.

در این بیانیه آمده است که سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، حمله جنایتکارانه و تروریستی (12عقرب) به دانشکده حقوق دانشگاه کابل را که منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از دانشجویان و افراد حاضر در این دانشگاه شده را به شدت محکوم می کند.

بر اساس این بیانیه، تکرار اینگونه اقدامات غیر انسانی گروه های تروریستی علیه مراکز آموزشی و نهادهای مدنی افغانستان امری بسیار خطرناک می باشد که ضروری است از سوی تمام اعضای جامعه دنیای قویا تقبیح و از تحقیقات جدی درخصوص شناسایی عوامل واقعی اینگونه حملات وحشیانه به هر طریق ممکن حمایت شود.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز این حمله را جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی خواند و گفت: تروریست های بزدل با حمله به مراکز آموزشی و دانشگاه ها، دشمنی و عداوت شان را با علم، دانش، آگاهی و روشنایی به نمایش گذاشتند.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز تاکید نمود که انتقام سختی از عاملان حوادث تروریستی خواهد گرفت.

هزاران دانشجو در بلخ، پکتیا و بعضی دیگر از ولایت های افغانستان در تجمعاتی با خانواده قربانیان حمله به دانشگاه کابل ابراز همدردی کردند.

این دانشجویان تاکید نمودند که حمله بر دانشگاه ها، مدارس و تاسیسات عامه در واقع حمله بر علم و دانایی است.

مقامات و نهادهای دولتی و غیردولتی نیز در افغانستان این حمله را محکوم کردند.

فرامرز تمنا نامزد سابق ریاست جمهوری افغانستان نیز نوشت که دانشگاه کابل: حادثه ای که نه استعفا در پی داشت نه برکناری.

عجیب است، حادثه ای تلخ به این عظمت در عظیم ترین دانشگاه کشور رخ می دهد، هیچ مقام امنیتی یا اداری، نه در وزارت کشور و نه در وزارت تحصیلات عالی و دانشگاه کابل، نه از سوی حکومت برکنار شد و نه خود این ها شجاعت استعفا دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حمله به دانشگاه کابل از محکومیت های گسترده تا روز بدون استعفا یا برکناری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به دانشگاه کابل از محکومیت های گسترده تا روز بدون استعفا یا برکناری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید