مضطرب ها این خوراکی ها را امتحان نمایند

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، گاهی اوقات در شرایط اضطراب آوری قرار می گیریم و وقتی آن شرایط رفع می گردد، ما هم آرام می شویم اما بیشتر مردم گرفتار اضطراب های مزمن هستند که برای آرام شدن به یاری احتیاج دارند.

مضطرب ها این خوراکی ها را امتحان نمایند

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، یکی از روش های طبیعی کنترل اضطراب، مصرف خوراکی های آرامش بخش است که در ادامه به چند مورد آنها اشاره شده است. تمام این موارد با آنالیز های علمی به اثبات رسیده اند:

1. سیب زمینی شیرین

مصرف کربوهیدارت های سرشار از مواد مغذی و کامل از مقدار کورتیزول، هورمون استرس، می کاهند و در نتیجه فرد آرام می گردد.

2. کنگر فرنگی

این ماده غذایی، منبعی غنی از فیبر، به ویژه پری بیوتیک است. پری بیوتیک باکتری های مفید روده را تغذیه می نماید و در آنالیز ها معین شده که این ماده خوراکی کاهش دهنده اضطراب است. ضمناً کنگر فرنگی حاوی پتاسیم، منیزیم، ویتامین های C و K است که واکنش به موضوعات اضطراب آور را در فرد بهبود می بخشد.

3. جگر و قلوه

گوشت جگر و قلوه حیواناتی مانند گاو و مرغ سرشار از ویتامین های B، به ویژه B12 و B6، ریبوفلاوین و فولات هستند که وجودشان برای کنترل اضطراب مهم است. مثلا، انواع ویتامین های B برای فراوری انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین که موجب حال روحی خوب می شوند، ضروری اند.

4. تخم مرغ

این ماده غذایی حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها هستند که وجودشان در بدن برای داشتن واکنش های اضطرابی سالم لازم است.

5. ماهی های چرب

ماهی های چرب مانند خال مخالی، سالمون و ساردین سرشار از امگا3 و ویتامین D هستند. آنالیز ها نشان داده این مواد غذایی می توانند از مقدار اضطراب بکاهند و حال روحی را بهبود بخشند.

6. سبزی جعفری

جعفری خواص آنتی اکسیدانی دارد و می تواند بدن را در برابر رادیکال های آزاد سرطان زا و اختلال هایی مانند افسردگی و اضطراب حفظ کند.

7. سیر

سیر مملو از ترکیبات سولفور است که موجب افزایش مقدار گلوتاتیون، نوعی آنتی اکسیدان، می گردد. این آنتی اکسیدان هنگام دفاع از بدن در برابر استرس در خط اول قرار می گیرد.

8. ارده کنجد

ارده کنجد که از دانه های کنجد استخراج می گردد، منبعی غنی از اسیدآمینه ال-تریپتوفان است. این اسیدآمینه انتقال دهنده های دوپامین و سروتونین را تنظیم می نماید و در نتیجه از افسردگی و اضطراب کاسته و حال روحی را بهبود می بخشد.

9. تخم آفتابگردان

تخم آفتابگردان هم منبعی عالی از ویتامین E است که همچون آنتی اکسیدانی قوی عمل نموده و برای سلامت ذهن لازم است. تخم آفتابگردان همچنین حاوی مواد مغذی آرامش بخش دیگری مانند منیزیم، منگنز، سلنیم، روی، ویتامینB و مس است.

با مواد غذایی فهرست شده در این مقاله می توانید از اضطراب و نگرانی های مزمن تان بکاهید و در راستا آرامش قدم بردارید.

منبع: خبر آنلاین

منبع: جام جم آنلاین

به "مضطرب ها این خوراکی ها را امتحان نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مضطرب ها این خوراکی ها را امتحان نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید