با یا بدون رامین؛ خداحافظی مهدی شیری از پرسپولیس

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، مهدی شیری پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا و آن اشتباه مرگبار که منجر به از دست رفتن مهم ترین جام تاریخ پرسپولیس شد، دیگر بازیکن دلخواه و مورد اعتماد طرفداران این باشگاه نشد. در این تیم ماند تا خاطرات تلخ گذشته را پاک کند، اما نه تن ها این اتفاق رخ نداد بلکه با یک اشتباه نابخشودنی دیگر منجر به از دست رفتن یک جام دیگر شد! پرسپولیسی ها در بازی سوپرجام مقابل فولاد درحالی که با یک گل از حریف عقب بودند در نیمه دوم رفتند تا رجحان خود را به حریف دیکته نمایند و به بازی برگردند، اما یک خطای ناشیانه از شیری کافی بود تا داور بازی کارت زرد دوم را از جیبش خارج کند و یک کارت قرمز بی مورد سبب شد پرسپولیس ده نفره از پس فولاد برنیاید و بدون کاپ به تهران بازگردد.

با یا بدون رامین؛ خداحافظی مهدی شیری از پرسپولیس

گزینه آخر یحیی در دفاع راست

بسیاری از طرفداران پرسپولیس از اینکه چرا کادرفنی تیم شان راضی شده با مدافع مغضوب تمدید کند، ناراحت هستند و بار ها در فضای مجازی نارضایتی شان را نسبت به این تصمیم یحیی ابراز داشتند. نکته ای که شاید کمتر به آن پرداخته شده، تمایل یحیی به جذب سه یا چهار بازیکن دیگر در پست شیری است. سرمربی قرمز ها به بازی دانیال اسماعیلی فر اعتقاد خاصی دارد و او را می خواست، اما این بازیکن با پیشنهاد اغوانماینده سپاهان سر از این تیم اصفهانی درآورد.

مهدی تیکدری، بازیکن سابق تراکتور و مرتضی منصوری، دفاع راست سپاهان دیگر گزینه های یحیی در پست مهدی شیری بودند. پول سنگین رضایتنامه تیکدری را گل گهر پرداخت کرد تا این بازیکن راهی سیرجان گردد و بعلاوه سپاهان با حضور منصوری در پرسپولیس مخالفت کرد. دیگر گزینه یحیی، فرشاد محمدی مهر بود که این بازیکن هم جذب نشد. در ادامه و با توجه به فرصت کم پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان و بازی مقابل نماینده تاجیکستان اعضای کادرفنی قرمز ها در دقیقه 90 تصمیم گرفتند با تمدید قرارداد شیری موافقت نمایند و این بازیکن در پرسپولیس ماندنی شد. انتخابی که بیشتر از روی ناچاری و ضعف مدیریت وقت در جذب بازیکن دلخواه و برای پر کردن فهرست آسیایی بود نه دلایل فنی.

گله مطهری و جرو بحث با ستاره قدیمی

داستان مهدی شیری و پرسپولیس تا اواسط فصل جاری ادامه داشت و بازی با فولاد و آن تکل بی مورد که منجر به دریافت کارت زرد دوم و اخراج شد، حسابی کادرفنی پرسپولیس را عصبی و ناراحت کرد. اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که هنگام اخراج شیری از زمین، مطهری با عصبانیت و با صدای بلند به وی اعتراض نموده که چرا وقتی یک کارت داشت باز هم با آن شکل روی پای بازیکن حریف رفت.

مطهری که خودش هم از زمین بازی اخراج شده بود، معتقد بود شیری موقعیت و شرایط مهم تیم را درک نمی نماید. کار، اما به بحث و جدال در کنار زمین ختم نشد، شنیده می گردد در رختکن پرسپولیس هم یکی از بازیکنان باسابقه این تیم از شیری گلایه نموده و مدافع راست پرسپولیس هم جواب آن بازیکن را داده است! اتفاقی که از چشم بقیه و کادرفنی پنهان نماند و کار شیری و پرسپولیس را به خاتمه خط رساند.

پیام غیرمستقیم یحیی به شیری: فکر تیم نو باش

پس از بازی، یحیی تصمیم مهمی گرفت و درحالی که در فصل جاری دچار کمبود بازیکن شده و تا این لحظه هم به جز گوهری، خبری از جذب بازیکن نو نیست، در نامه ای به مدیریت باشگاه گفت دیگر به شیری نیازی ندارد. بااین حال این مدافع اصرار به ماندن برای جبران اشتباهش داشت، اما یحیی به وسیله یکی از اعضای تیمش آب پاکی را روی دستان شیری ریخت و از او خواست به فکر حضور در تیم نوی باشد و دیگر به این بازیکن فرصتی نخواهد داد.

رامین نیاید، صفروف و نعمتی هستند

یکی از بازیکنانی که یحیی خیلی روی او حساب نموده تا در نیم فصل به جمع تیمش اضافه گردد، رامین رضائیان است. ملی پوش سابق کشورمان که در قطر توپ می زند، مدتی می گردد که هوای بازگشت به فوتبال ایران و پرسپولیس به سرش زده است. رامین در تماس با یحیی برای بازگشت به پرسپولیس چراغ سبز نشان داد و گل محمدی هم از این بازیکن خواست رضایتنامه اش را بگیرد و به جمع تیم سابقش برگردد، بااین حال فعلا شرایط برای پرسپولیسی شدن رامین قطعی نیست. باشگاه قطری برای جبران خسارت از قرارداد با بازیکن ایرانی خواستار مبلغی است تا رضایتنامه صادر کند. شنیده می گردد یکی دو باشگاه متمول صنعتی حاضر هستند این پول را بپردازند تا رامین را به خدمت بگیرند، اما رضائیان می خواهد در پرسپولیس بازی کند تا هم بیشتر در چشم باشد و هم خاطرات خوب گذشته اش را در این تیم تکرار کند.

نکته ای که باید به آن توجه داشت در شرایط کنونی پولی در حساب باشگاه پرسپولیس نیست و اگر رامین می خواهد باز هم پرسپولیسی گردد باید خود رضایتنامه اش را بگیرد! اتفاقی که شاید سرنوشت این مدافع راست را در بازگشت به ایران عوض کند، اما تغییری در سرنوشت شیری ندارد و او باید به فکر انتخاب تیم دیگری باشد. با نظر یحیی، حتی اگر رامین پرسپولیسی نگردد، او از صفروف یا سیامک نعمتی به عنوان مدافع راست استفاده خواهد نمود و دیگر مهدی شیری، جایی در تفکراتش ندارد.

فولاد رامین را جذب می نماید یا شیری؟

باشگاه فولاد خوزستان که در نیم فصل، 6-5 بازیکن نو جذب نموده، در پی جذب یک مدافع راست است. فولادی ها چندی قبل شرایط رضائیان را جویا شدند و به این بازیکن پیشنهاد دادند، اما تمایل رامین برای پیوستن به پرسپولیس و بعلاوه اخراج شیری سبب شد زمزمه هایی شنیده گردد که شاید این بازیکن را به خدمت بگیرند.

فرهیختگان

منبع: فرارو

به "با یا بدون رامین؛ خداحافظی مهدی شیری از پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یا بدون رامین؛ خداحافظی مهدی شیری از پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید