افزایش 25 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، جعفر سرقینی گفت: عمده دلیل افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد جنبه روانی و اشتیاق مردم برای تبدیل کردن سرمایه های نقدی خود به کالاهای بادوام از جمله خودرو است.

افزایش 25 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته

وی ادامه داد: دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا به صورت تجمعی روزانه سه هزار و 600 دستگاه خودرو تولید می کنند و تحویل خودرو به مشتریان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش 3 درصدی داشته و این دو شرکت با 342 هزار دستگاه تحویل خودرو اعم از تعهدات معوق و جاری از ابتدای سال 99، این عدد رشد را ثبت کرده اند.

سرقینی اضافه کرد: تعهدات خودروسازان در گذشته تا 300، 400 هزاردستگاه خودرو بوده در حالی که امروز این تعهدات به عنوان نمونه در شرکت ایران خودرو به کمتر از 40 هزار دستگاه رسیده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شرح داد: این آمار و ارقام نشان می دهد که تولید خودرو مسئله ای ندارد و مطمئن هستم با تداوم این فرایند، همه تقاضاها را پاسخ خواهیم داد.

سرقینی گفت: برای اینکه مردم به خودروی مورد نیاز شان برسند دستور داده شده سیستم ثبت نام مداوم تر و با برنامه انجام شود و اگر در حال حاضر در ماه 2 مرتبه عرضه خودرو داریم، این عرضه به 3 مورد افزایش یابد تا مردم امکان ثبت نام بیشتری داشته باشند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت اضافه کرد: تفاوت قیمت درب کارخانه با قیمت بازار آزاد خودرو درست نیست و نباید به این میزان باشد.

سرقینی ادامه داد: نباید فراموش کرد که 20 تا 30 هزار تعهد خودرو در حال حاضر، تعهد جاری به شمار می آید و تعهدات امروز در یک نرم مناسبی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در صنعت خودرو دو نوع تولید شامل خودرو تجاری که مستقیم از خط تولید وارد بازار می شود و تولید مکانیکی است که برای تکمیل قطعه در کف پارکینگ نگهداری می شود و به مجرد تکمیل تجاری سازی شده و به بازار عرضه می شود؛ خوشبختانه در این خصوص فرایند خوبی وجود دارد و تجاری سازی خودروها به شکل خوبی در حال انجام است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: اطمینان دارم با افزایش تعداد موارد ثبت نام ، قیمت خودرو فرایند نزولی می یابد و تعدیل خواهد شد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش 25 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید