واکنش آموزش و پرورش به دایر بودن مدارس غیردولتی در روزهای تعطیلی آلودگی هوا

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی گفت: مدارس غیردولتی و مؤسسات علمی آزاد مانند مدارس دولتی به دلیل آلودگی هوا تعطیل هستند و اگر دایر باشند، تخلف نموده اند.

واکنش آموزش و پرورش به دایر بودن مدارس غیردولتی در روزهای تعطیلی آلودگی هوا

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ به نقل از فارس، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که به رغم اعلام تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا اما بعضی مدارس غیردولتی دایر هستند، اظهار کرد: به هیچ عنوان حق ندارند دایر باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک مورد داشتیم که مؤسس را توبیخ نموده و مدیر لغو ابلاغ شد، گفت: سال جاری هیچ گزارشی نداشتیم.

زینی وند توضیح داد: اگر یک گزارش داشتید که در طول ایامی که به دلیل حوادث غیرمترقبه، مدارس دولتی تعطیل هستند، یک مدرسه غیردولتی دایر است، اعلام کنید تا پیگیری کنیم.

وی در مورد آکادمی های آزاد علمی و زبان که در روزهای تعطیلی به دلیل آلودگی هوا دایر هستند، اظهار کرد: این موضوع را پیگیری می کنیم و این مؤسسات نیز باید قانون را رعایت نمایند.

کارگروه آلودگی هوا به دلیل انباشت آلاینده ها و حفظ سلامتی دانش آموزان به تعطیلی تمام مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه 30 آذر و یکشنبه اول دی ماه، رأی داده است اما خبرگزاری تسنیم گزارش کرد که در تماس هایی با با این خبرگزاری، از مدارسی خبر می رسد که تصمیمات کارگروه آلودگی هوا را دور زده و خود را در صندلی تصمیم گیری دانسته و دانش آموزان را ملزم به حضو در مدارس می نمایند.

قاجاری پدر یکی از دانش آموزان که فرزندش در دبیرستان غیردولتی منطقه یک پایتخت تحصیل می نماید، گفت: هفته گذشته که شاهد تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا بودیم، 2 مدرسه غیردولتی منطقه یک شهر تهران در پیامکی به خانواده ها اعلام نمودند که مدارس دایر است و تمام دانش آموزان باید در کلاس های درس حاضر شوند!

وی اضافه کرد: با توجه به تعطیلات روزهای شنبه و یکشنبه این هفته، مجددا مدیران این مدرسه اعلام نموده اند که تعطیلی در کار نیست و دانش آموزان باید در کلاس های درس حاضر شوند. همچنین کلاس های فوق برنامه در ساعات بعدازظهر نیز برگزار می گردد.

قاجاری یادآور شد: حدود 9 نفر از دانش آموزان طبق تصمیم کارگروه آلودگی هوا در کلاس درس حضور نیافتند، اما مدرسه تماس گرفت و اعلام نمود که چرا نیامده اید و باید حضور داشته باشید.

وی شرح داد: دلیل الزام دانش آموزان به حضور در مدرسه عقب ماندن آنها از مباحث درسی و نزدیک بودن ایام امتحانات عنوان می گردد.

این ولی دانش آموز این پرسش را مطرح نمود که مگر تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوا درباره تعطیلی مختص تمام مدارس نیست؟! چگونه بعضی مدارس غیردولتی به راحتی آن را نقض می نمایند؟

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش آموزش و پرورش به دایر بودن مدارس غیردولتی در روزهای تعطیلی آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آموزش و پرورش به دایر بودن مدارس غیردولتی در روزهای تعطیلی آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید