فرماندهی نیروهای مسلح عراق: از اعتراضات مسالمت آمیز حمایت می کنیم

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در حمایت از تظاهرات مردم این کشور گفت که اعتراضات مسالمت آمیز را تایید می کنیم، اما مخالف نابودی منافع مردم هستیم.

فرماندهی نیروهای مسلح عراق: از اعتراضات مسالمت آمیز حمایت می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مایکروتاچ، عبدالکریم خلف سخنگوی دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق روز یکشنبه در سخنانی گفت که اجازه اشاعه درگیری در عراق را که امر غیرقابل قبولی است، نمی دهیم.

به گزارش شبکه خبری الغدیر، عبدالکریم خلف اعلام کرد که ما از اعتراضات مسالمت آمیز مردم حمایت می کنیم و اجازه نخواهیم داد منافع مردم از بین برود.

سخنگوی دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هرگونه نقش نیروهای امنیتی در به خشونت کشیدن اعتراضات را رد کرد و گفت که دستگاه مبارزه با تروریسم هیچ ارتباطی با متفرق کردن معترضان ندارد.

از سوی دیگر، ائتلاف الفتح به عنوان دومین فراکسیون بزرگ مجلس عراق از دولت عراق خواست تا با قاتلان و خرابکاران در تظاهرات مردمی عراق برخورد قاطعی داشته باشد.

الفتح به عنوان دومین فراکسیون بزرگ مجلس عراق در بیانیه ای تظاهرات مسالمت آمیز را حق مآغاز و قانونی همه شهروندان خواند و گفت: این تظاهرات باید در مکان هایی تعیین و زمان هایی معلوم برگزار شود تا دستگاه های امنیتی بتوانند مراقب آن باشند، زیرا امنیت شهروندان و حفاظت از منافع عمومی و خصوصی بر هر مسئله دیگری مقدم است.

ائتلاف الفتح در بیانیه ای از نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح خواست دستورات تعیین و صریح خود را به دستگاه های امنیتی به منظور تأمین و کنترل امنیت در همه مناطق صادر کرده و در برابر همه اقدامات خرابکارانه اعم از سوزاندن، کشتار، غارت و هر کاری که با خواسته ها و گام های معترضان مسالمت جو در تضاد باشد، بایستد.

معترضان عراقی از ظهر جمعه گذشته، دومین دور از تظاهرات خود در اعتراض به بیکاری، فساد در بین مسئولان و شرایط نابسامان اقتصادی و معیشتی آغاز کرده اند. درگیری معترضان با نیروهای امنیتی در برخی از شهرهای عراق مقامات عراقی را مجبور به وضع مقررات منع آمد و شد در هفت استان کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرماندهی نیروهای مسلح عراق: از اعتراضات مسالمت آمیز حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندهی نیروهای مسلح عراق: از اعتراضات مسالمت آمیز حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید