رونمایی از قدرتمندترین شارژ سریع چندکاره

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، شرکت سازنده محصولات و اکسسوری های الکترونیکی یوگرین Ugreen اخیراً از یک هاب شارژ سریع و چند منظوره ای با نام Ugreen GaN 100 W رونمایی نموده است که به وسیله چهار خروجی، می تواند لپ تاپ، تبلت، گوشی و ساعت هوشمند را از یک منبع تغذیه کند.

رونمایی از قدرتمندترین شارژ سریع چندکاره

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، امروزه ما دستگاه های هوشمند زیادی برای شارژ داریم که هر کدام از آنها گاه از پورت خاصی برای انجام عملیات شارژ استفاده می نمایند و ما احتیاجمند آن هستیم تا از آداپتورهای مختلفی برای هریک از آنها بهره بگیریم. این موضوع وقتی ناراحت نماینده تر می گردد که بدانیم شرکت های سازنده دستگاه های هوشمند اخیراً سیاستی را دنبال می نمایند که بر اساس آن اغلب دستگاه ها را بدون سیستم شارژ عرضه می نمایند و این بدان معناست که ما برای هریک از دستگاه های هوشمند خود باید به سراغ خرید یک شارژر برویم. اما شرکت چینی یوگرین برای حل این معضل چاره ای اندیشیده است که می تواند برای همه ما مجذوب کننده باشد.

سازنده چینی برای حل معضل شارژ، یک هاب شارژ سریع چندمنظوره با نام GaN 100W 3C1A را معرفی نموده است که نسبت به تمام نمونه های مشابه خود، کاملاً فرق دارد. در ابتدا باید گفت که این هاب از طریق چهار خروجی، می تواند لپ تاپ، رایانه لوحی، تلفن هوشمند و ساعت هوشمند شما را از طریق یک منبع تغذیه کند. اما اصطلاح GaN موجود در نام این هاب، به چه معناست؟ گالیم نیترید Gallium nitride، نوع جدیدی از نیمه هادی ها هستند که قابلیت شارژ کارآمدتر با میزان اتلاف گرمای کمتر را فراهم می نماید و اجازه می دهد تا این نوع هاب ها کوچکتر ساخته شوند. به عبارت دیگر، Ugreen 3C1A به میزان ای کوچک است که در کف دست جای میگیرد و به میزان ای سبک است که به راحتی می توان در هر کیفی آن را جای داد و حمل کرد.

با نگاهی به این دستگاه کوچک و قدرتمند می توان فهمید کناره های قوسی و بافت مات آن، در واقع این هاب را از طریق ای زیبا برای مشاهده و البته استفاده تبدیل نموده است. در مجموع 4 پورت روی این شارژر وجود دارد که شامل سه خروجی USB Type-C و یک خروجی USB Type-A است. البته باید توجه داشت که رتبه بندی قدرت این خروجی ها با هم تفاوت دارد که راهنمای موجود در جعبه این هاب، توضیحات کامل را درباره آن ها داده است ولی به صورت خلاصه باید گفت که این موارد شامل؛ USB C 1 با حداکثر 100 وات، USB C 2 با حداکثر 100 وات، USB C 3 تا 22.5 وات و USB A تا 22.5 وات. در واقع دستگاه های با قدرت بیشتر مانند لپ تاپ را با استفاده از دو پورت اول می توان شارژ کرد و پورت های سوم و چهارم را می توان برای تلفن هوشمند، شارژر ساعت هوشمند یا هدفون استفاده کرد.

بسته به دستگاهی که به آن وصل نموده اید، شارژر Ugreen 100W GaN به طور اتوماتیک خروجی قدرت خود را تنظیم می نماید. بنابراین اگر پورت USB C 1 را به iPhone 12 وصل کنید نباید نگران شوید که این دستگاه ممکن است به گوشی شما آسیب برساند؛ زیرا شارژر به طور هوشمند حداکثر توان مورد احتیاج آیفون را که 22 وات است، تنظیم می نماید. در واقع هدف نهایی هاب چند منظوره Ugreen 3C1A این است که شارژ سریع را با سرعت مطلوب و ایمن ارائه دهد.

بعلاوه می توانید چندین دستگاه را به طور همزمان با شارژر Ugreen 100W 3C1A GaN شارژ کنید. هنگامی که بیش از یک دستگاه را به برق متصل نموده اید، توان خروجی 100 وات برای شارژ هر دستگاه توزیع می گردد. اگر می خواهید شارژ باتری لپ تاپ خود را سرعت ببخشید، مطمئن شوید که لپ تاپ به خروجی USB C 1 یا USB C 2 متصل است و سایر دستگاه های دیگر را از شارژر بکشید، تا توان خروجی کامل 100 وات را دریافت کنید.

منبع: PhoneArena

ترجمه: مصطفی جرفی-وبلاگ مایکروتاچ

منبع: فرارو

به "رونمایی از قدرتمندترین شارژ سریع چندکاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از قدرتمندترین شارژ سریع چندکاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید