با جاذبه های گردشگری کلن آلمان آشنا شوید

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، جاذبه های گردشگری کلن گاها پیشینه دو هزار ساله دارند، کلن شهر کلیساها و موزه ها در آلمان است و در کنار تمام جاذبه های گردشگری، موزه شکلات دارد.

با جاذبه های گردشگری کلن آلمان آشنا شوید

کلن (Cologne) چهارمین شهر عظیم آلمان در ایالت نوردراین-وستفالن و منطقه راین-رور است. از میان این شهر رود راین می گذرد و به آن جلوه ای ویژه می بخشد. شهر کلن آلمان پیشینه دو هزار ساله دارد و گردشگران می توانند از برج های رومی تا کلیساهای گوتیک را از نزدیک ببینند. در کنار این همه تاریخ، این شهر معماری مدرن زیبایی نیز دارد. در کلن انواع موزه های متنوع در زمینه های مختلف همچون هنرهای کاربردی یا موزه شکلات وجود دارد. کلن از شهرهای گرم کشور آلمان محسوب می شود. در این شهر زمستان ها هوا معتدل است اما هوای تابستان های کلن گرم و گاهی آزاردهنده است. بنابراین در فصل زمستان می توانید جاذبه های گردشگری فراوانی را در این شهر ببینید.

1. کلیسای جامعکلن

کلیسای جامع یکی از جاذبه های گردشگری کلن آلمان، نماد اصلی این شهر است. این کلیساشاهکار معماری گوتیک است و از سال 1996 توسط یونسکو به عنوان اثر حفاظت شده و میراثفرهنگی جهانی شناخته شده است. ساخت این کلیسا در سال 1248 با معماری گوتیک آغازگردید و تا سال 1880 ادامه داشته است. در طول این 700 سال همه سازندگان به نقشهاصلی وفادار ماندند و این اثر خیره کننده گوتیک را برجای گذاشتند.

کلیسای جامع یکی از جاذبه های گردشگری کلن

2. سالن شهرکلن

ساختمان سالن شهر کلن در قلب شهر قدیمی واقع شده است ، این ساختمان قدیمیترین سالن شهر در آلمان است. برج این ساختمان با بیش از یکصد مجسمه تزیین شدهاست. ساخت این ساختمان بلند در سال 1407 آغاز شد و زمانیکه به اتمام رسید بلندترین ساختمان شهر بود. پس از اینکه این ساختمان تاریخی در جنگ جهانی دوم صدمات سختی دید، فقط بخشی از آن بازسازی شد و سایر قسمت های آن به سبکی مدرن از نو ساخته شد.

مجسمه های دیوار سالن شهر کلن

3. موزه شکلاتکلن

موزه شکلات یکی از دیدنیهای کلن آلمان، از معروف ترین موزه ها در این شهر استو در کنار رود راین قرار گرفته است. در این موزه بازدیدکنندگان میتوانند با تاریخچهشکلات آشنا شوند و مراحل مختلف تولید انواع شکلات را از نزدیک ببینند. در صورت تمایلمیتوانید چندین نوع شکلات را با قیمتی مناسب تر از فروشگاه های معمولی به عنوانسوغات بخرید. این موزه یکی از منابع مهم درآمد شهر کلن محسوب میشود.

موزه شکلات یکی از جاذبه های گردشگری کلن

4. شهربازی کلن

این شهربازی بسیار عظیم و مجهز میباشد که سالانه پذیرای تقریباً دو میلیون نفرگردشگر است. واقعیت این است که این مکان در ابتدا، تنها محلی برای تفریح و سرگرمیخانواده ها در نظر گرفته شده بود اما پیشرفت های اخیر ایجاد شده در این شهربازینشان داد که این مکان حتی برای جذب مشتریان تجاری نیز سودمند میباشد. فانتازیالند،مکانی مملو از وسایل و امکانات مهیج و جذاب برای بازدیدکنندگان میباشد.

ماجراجوییدر کلرادو و رولر کوستر مینی ترین از سرگرمی های جذابی میباشند که در کنار کوه هایواقع در قسمت غرب وحشی جای گرفته اند. علاوه بر قلعه سحرآمیز، قایق سواری در آب هایخروشان رودخانه نیز در پشت قلعه وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند قایق سواریمهیج و ترسناکی را تجربه کنند. همچنین یک هتل چهار وبلاگ مایکروتاچ چینی به نام لینگ بائو دراین مجموعه دیده میشود که سفال های سقف آن مستقیماً از چین آمده اند.

نمایی از داخل شهربازی کلن

5. کلیسایگرئون

این کلیسا یکی از جالب توجه ترین جاذبه های گردشگری برای تمام گردشگرانی میباشدکه به زیبایی و تمدن دوران کهن علاقمندند. این کلیسا با دارا بودن گنبدی عظیم برروی صحن اصلی و ده ضلعی این کلیسا، نمونه ای بی نظیر از یک سبک معماری نادر وهنرمندانه بشمار میرود. وجود موزاییک ها و دیوار نگاره های خاص بر روی دیوارهای کلیسازیبایی آن را صدچندان کرده است. درب شمالی کلیسا در ایوان غربی این بنا قرار گرفتهاست.

گردشگران از این قسمت میتوانند براحتی به بخش اصلی کلیسا وارد شوند. همچنین ایوانغربی کلیسا بازدیدکنندگان را به سوی صحن اصلی معروف و ده ضلعی این مکان هدایت میکند. عبادتگاه های کوچکی در جای جای دیوارهای صحن اصلی دیده می شوند. کار ساختسرداب عظیم این کلیسا طی قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی به انجام رسیده است. جایگاهتوبه به همراه یک مقبره سنگی بسیار عظیم در قسمت قدیمی تر سرداب تعبیه شده است.

کلیسای گرئون یکی از جاذبه های گردشگری کلن

6. محله قدیمیکلن

همان طور که در حال کاوش در بین کلیساهای تاریخی و موزه های کلن هستید، حتماًبه محله قدیمی شهر با افسون خاصش برخورد می کنید. علاوه بر کلیسای تاریخی سنتمارتین کبیر با کوچه های باریک و پیچ در پیچی با خانه های قدیمی روبرو خواهید شدکه اکثراً تبدیل به بوتیک، گالری، کافه و رستوران شده اند. این محله با مسیرهاییجذاب در طول رودخانه راین به شما فرصت لذت بردن از مناظری زیبا را می دهد. طیگردشتان در میان بافت قدیمی شهر، با یادمان های تاریخی بیشمار، آب نماهای دیدنی ومنطقه باستان شناسی با ویرانه های باستانی متعدد روبه رو خواهید شد.

محله قدیمی کلن

7. تله کابین کلن

تله کابین کلن که باغ وحش را به باغ گیاهشناسی مرتبط می سازد، به عنوان امن ترین وسیله حمل و نقل شهری و یکی از جاذبه هایگردشگری در نظر گرفته می شود. این تله کابین چهار نفره که از سال 1957 راه اندازیشد، برای شما یک سفر کوتاه 10 دقیقه ای و هیجان انگیز را از مناظر بی نظیر رودخانهراین و کلیسای جامع کلن رقم می زند.

تله کابین یکی از جاذبه های گردشگری کلن

کلام آخر

کلن از شهرهای فرهنگی آلمان به شمار می رود و ایرانیان بسیاری ساکن آن هستند. بنابراین قبل از سفر اگر بتوانید چند هموطن را در این شهر پیدا کنید، سفرتان لذت بخش تر خواهد شد که البته این به عنوان پیشنهاد برای گردشگران ایرانی است.

گردآوری: مجله اینترنتی وبلاگ مایکروتاچ

منبع: setare.com

به "با جاذبه های گردشگری کلن آلمان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با جاذبه های گردشگری کلن آلمان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید