اعتراض به قطعی برق در چند شهر

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، با ادامه قطعی برق در بسیاری از نقاط کشور، شب گذشته اعتراض هایی از سوی شهروندان در استان های مختلف صورت گرفت. این اعتراض ها بیشتر در شهرهای شمالی کشور بوده است.

اعتراض به قطعی برق در چند شهر

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، روز دوشنبه که یکی از گرمترین روزهای سال بود، دمای هوا در برخی منطقه ها به پنجاه درجه سانتیگراد هم رسید. این افزایش دما و افزایش مصرف برق، قطعی مکرر را در پی داشت.

در برخی منطقه ها قطعی برق به هشت ساعت هم رسید.

شب گذشته با تداوم قطعی برق در شهرهای مختلف شهروندان با حضور در مقابل فرماندری ها و یا اداره برق اعتراض خود را اعلام کردند.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد، اعتراض هادر شهر های آمل، بابلسر، قائم شهر و بهشهر در استان مازندران، کازرون در استان فارس، بندر گز در استان گلستان در جریان بوده است.

در استان تهران هم در شهر ری عده ای با حضور در مقابل اداره برق اعتراض خود را اعلام کردند.

یکشنبه شب هم در استان مازندران و در شهرکرد کوی، گنبد کاووس و آق قلا اعتراض هایی به شرایط پیش آمده صورت گرفت.

فیلم هایی هم شب گذشته دست به دست شد از آتش سوزی گسترده در میدان میوه وتره بار شیراز و در یک گل فروشی در خمینی شهر اصفهان، که در اثر قطع و وصل و اتصالی برق رخ داده بودند.

معترضان در این تجمع ها خواستار استعفای وزیر نیرو بودند. در روزهای اخیر رضا اردکانیان وزیر نیرو و همچنین دیگر مقامات دولت هیچ توضیحی درباره شرایط به وجود آمده ارائه نکردند.

فقط مدیران صنعت برق مدام از افزایش مصرف سخن می گویند و از مردم می خواهند مصرف خود را کاهش دهند.

کنندگان مجلس هم خواستار اعلام برنامه دقیق قطعی ها و عمل به آن شدند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر افزایش مصرف و مازاد تقاضا به هر دلیلی در کوتاه مدت جبران نمی شود، لااقل به برنامه اعلام شدۀ خاموشی ها پایبند باشید تا مردم بتوانند مسائل را تدبیر کنند. مردم از این همه بی برنامگی کلافه شده اند.

منبع: فرارو

به "اعتراض به قطعی برق در چند شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به قطعی برق در چند شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید