کشته شدن بیش از 100 هزار یمنی از شروع جنگ در سال 2015

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، یک پایگاه داده که به ثبت اطلاعات مربوط به خشونت ها و درگیری ها در دنیا می پردازد، گفت بر اساس اطلاعاتی که تحلیل نموده است بیش از 100 هزار نفر در یمن از شروع جنگ ائتلاف عربی تحت رهبری سعودی کشته شده اند.

کشته شدن بیش از 100 هزار یمنی از شروع جنگ در سال 2015

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مایکروتاچ به نقل از المیادین، پایگاه داده موسوم به پروژه اطلاعات مکانی و رخدادهای درگیری های مسلحانه (ACLED)، روز گذشته گفت که از شروع سال 2015 بیش از یک صد هزار یمنی کشته شده اند که از این تعداد بیش از 12 هزار غیرنظامی در نتیجه حملات مستقیم جان شان را از دست داده اند.

این گروه در گزارش خود تأکید کرد که نیروهای ائتلاف سعودی و همپیمانان آن مسئول کشتن 8 هزار غیرنظامی در جریان حملات مستقیم هستند به نحوی که حدود 67 درصد از غیرنظامیان در جریان حملات هوایی این ائتلاف کشته شدند.

این گزارش گفت که حدود 20 هزار یمنی از شروع امسال میلادی (2019) جان شان را از دست داده اند و به همین دلیل، سال 2019 دومین سال خونین یمنی ها از شروع جنگ محسوب می گردد.

آوریل 201 مرگبارترین ماه طی امسال بوده است به نحوی که در همین ماه، بیش از 2500 مورد مرگ ثبت شده است. در حالی که در مقام مقایسه در ماه سپتامبر گذشته آمار تلفات این جنگ 1700 بود.

بر اساس گزارش این موسسه، استان تعز پرخشونت ترین استان طی این جنگ بوده است که با بیشتر تعداد قربانیان (بیش از 19 هزار کشته) در صدر فهرست استان های یمن واقع شده است و پس از آن، استان های الحدیده و الجوف (بیش از 10 هزار کشته در هر یک از آنها) قرار دارند.

در این گزارش آمده است که از ماه مارس وقایع درگیری، به ویژه حملات هوایی و بمباران ها کاهش یافته است، اگر چه تعداد نبردها کاهش نیافته است.

به همین دلیل، برنامه توسعه سازمان ملل (UNPD) طی آخرین گزارش خود در ماه اکتبر گذشته گفت، در صورتی که جنگ علیه یمن تا سال 2022 ادامه یابد این کشور فقیرترین کشور دنیا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جنگ در یمن آمار فقر را از 47 درصد به 75 درصد افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کشته شدن بیش از 100 هزار یمنی از شروع جنگ در سال 2015" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن بیش از 100 هزار یمنی از شروع جنگ در سال 2015"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید