کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، تهران (پانا) - افزایش نسبی دمای هوای استان تهران طی 2 روز آینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها مرکز طی این مدت پیش بینی می گردد.

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (14 تیرماه) شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با افزایش ابر و گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می گردد.

امروز و فردا (14 و 15 تیر ماه) در بعضی نواحی پرتردد شهری غبار محلی و افزایش نسبی آلاینده های جوی و طی دو روز آینده فرایند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم نشان می دهد که در صبح امروز (14 تیر ماه) عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

با رشد نسبی ناپایداری جوی طی روز همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، بااین حال احتمال فراوری و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها را به همراه خواهد داشت. کاهش تندی باد تا اواخر وقت هم پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

این شرایط جوی تا صبح فردا (15 تیر ماه) ادامه خواهد یافت و با شروع تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز تا حدودی شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم می نماید، هرچند با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی منطقه ها کاهش پیدا می نماید.

کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی فردا (15 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق می گردد بنابراین برقراری شرایط نامطلوب در بیشتر منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته دی اکسید نیتروژن با میانگین 87 بود و هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 81 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید