چگونه از راه سفر کردن زندگی بهتری داشته باشیم

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، سفر کردن آسان نیست. با تمامی آرزوها، برنامه ریزی ها، پول پس انداز کردن ها و سپس انجام دادن یک جهش بزرگ به سمت چیزی که خارج از محدوده آسایش شماست و از مسائل احتمالی و بی خاتمه پر شده، کاری بسیار سخت است که برای انجام آن به تمامی توان و تجربه خود احتیاج دارید و ضروری است چیزهای بزرگی را فدا کنید. برای اینکه بتوانید به رویای سفر کردن خود تحقق ببخشید، می بایست قبول کنید که برخی چیز ها می بایست فدا شوند. اگر این کار را انجام ندهید، این کار بسیار سخت تر از آنچه هست به نظر می آید، ترس بزرگی از از دست دادن آن چیزها حس خواهید کرد و همواره تصور خواهید کرد که سفر کردن برای شما بیش از اندازه گران و هزینه بر است. در طول سفر نیز ممکن است بارها تصمیم بگیرید به آسایش، راحتی و نظم زندگی معمولی خود باز گشت؛ اما چیزی که معمولا گردشگران را از این کار باز می دارد این است که معمولا اتفاقاتی در طول سفر رخ می دهند که به آن ها یاد آوری می نمایند که چرا سفر کردن را آغاز نموده اند. اتفاقاتی مانند تجربه کردن چیزهای جدید و هیجان انگیز یا تعجب و شگفتی از دیدن فرهنگ های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت. سفر کردن هدیه ای مملو از ماجراجویی، مکاشفه و هیجان است و وقتی طعم آن را بچشید، اصلا دلتان نمی خواهد به خاتمه برسد. در نوشتار فواید سفر کردن هشت دلیل اصلی که سفر به شما یاری می نماید زندگی بهتری داشته باشید را می شماریم. با ما در مقاله مزایای سفر کردن همراه باشید.

چگونه از راه سفر کردن زندگی بهتری داشته باشیم

فواید سفر: می خواهم یک زندگی خوب، مملو از خاطرات عالی داشته باشم

اولین و مهمترین مورد از فواید سفر کردن این است که افراد می خواهند یک زندگی خوب را تجربه کنند. آن ها نمی خواهند به گذشته نگاه کنند و ببینند که زندگی خود را تلف کرده اند و سال های ارزشمند زندگیشان را در زندگی یکنواختی که هیچ لذت و جذابیتی ندارد صرف کرده اند؛ آن ها به دنبال سال های متوالی مملو از خاطرات خارق العاده و به یادماندنی هستند. این تمام چیزی است که آن ها از سفر کردن می خواهند و سفر همه این ها را به آن ها هدیه می نماید. همچنین، بسیاری از گردشگران در طول سفرهای طولانی و مداوم خود، شغل های جالبی را تجربه کرده اند و تجارت خاصی را خلق کرده اند که با تمام وجود به آن علاقه دارند. آن ها روزهای خود را صرف انجام دادن کاری که عاشقش هستند، می کنند و سایر افراد را نیز به انتخاب یک زندگی بهتر و انجام دادن کارهایی که دوست دارند، تشویق می کنند که این خود یکی از مزایای سفر کردن محسوب می شود.

فواید سفر: می خواهم با خودم، دیگران و زندگی ارتباط برقرار کنم

وقتی سفر کردن را متوقف کنید، احساس خواهید کرد که در حال نوشیدن آب از طریق یک نی سوراخ هستید. ارتباط برقرار کردن با همه چیز برایتان سخت می شود؛ ارتباط برقرار کردن با لذت، شگفتی، مکاشفه، آرامش. سفر کردن بازگشتی به خودتان و به زندگی محسوب می شود. از آنجایی که سفر کردن ما را به طور مداوم با تجربه های جدید آشنا می سازد، متصل ماندن با زمان حال بسیار آسان است. یکی از فواید سفر کردن این هست که سفر فرصت های عالی تری برای متصل شدن با مام زمین در اختیار ما می گذارد؛ وقت گذرانی در طبیعت به ما یاری می نماید آرامش، شادی و دانایی بیشتری در زندگی داشته باشیم. همچنین، از طریق سفر می توانیم با خودمان و ارزش هایمان ارتباط بیشتری برقرار کنیم که یکی از فواید سفر کردن محسوب می شود. در طول سفر بیشتر می فهمیم که چه کسی هستیم و چه چیزهایی برایمان مهم است؛ بنابراین آزادی بیشتری داریم که به هدف هایمان برسیم. آزادی از همین جا سرچشمه می گیرد؛ آزادی تنها بستن چمدان و سفر کردن به مکان هایی که دوست داریم نیست؛ بلکه بردن چمدان به سمت چیزهایی است که برای آن ها بیشترین ارزش را قائل هستیم. داشتن یک زندگی که به این ارزش ها متصل باشد، شادی واقعی را برایمان به ارمغان می آورد. بعلاوه سفر کردن به ما یاری می نماید که با کسانی که عاشقشان هستیم، ارتباط بهتری برقرار کنیم. برای مثال، وقتی با والدین خود سفر می کنید، به آن ها یاری می کنید که به خیلی از رویاها و آرزوهای خود برسند و از مکان هایی که به آن ها علاقه دارند بازدید کنند. ارتباطی که از این طریق و با سهیم شدن در تجربیات و خاطرات به یادماندنی با آن ها برقرار می کنید باعث می شود زندگی شما و زندگی آن ها و نوع رابطه تان به طور کل متحول شود که این خود یکی از مزایای سفر کردن هست. وقتی با بچه ها خود سفر می کنید، آن ها را بسیار بهتر می شناسید و رابطه قلبی محکم تری با آن ها برقرار می سازید؛ عشق و علاقه آن ها نیز به شما واقعی تر می شود و حقیقتا از بودن در کنار هم لذت خواهید برد. این ها چیزهایی هستند که یک زندگی نرمال و روتین به شما هدیه نمی نماید. همه این ها از درک ارزش تجربه کردن به وجود می آیند. سفر به ما یاری می نماید بهمراه نزدیکان خود چالش های واقعی سفر کردن دائمی را تجربه کنید و بر آن ها پیروز شوید؛ اما بطور کل، فواید سفر کردن از چالش ها و سختی های آن بسیار بیشتر هستند.

فواید سفر: می خواهم به طور مداوم یاد بگیرم و رشد کنم

حتی اگر اهل مطالعه باشید و کتاب های بسیار زیادی در خصوص مسایل مختلف بخوانید، این سفر است که به شما یاری می نماید به بهترین شکل در خصوص طبیعت، کشورهای دیگر، سیستم های اعتقادی متفاوت و حتی خودتان بیاموزید. هر چقدر بیشتر و بهتر بدانید، زندگی تان غنی تر و پر بار تر می شود و به انسان بهتری تبدیل می شوید. هر چقدر بیشتر سفر می کنید در خصوص مادر طبیعت بیشتر می آموزید و چرخه زندگی را بیشتر و بهتر درک می کنید؛ اینکه چطور همه چیز مکان مستقل خود را دارد و با زمان و صبر می توان به ایده آل ترین حالت ممکن دست پیدا کرد. هر چقدر بیشتر سفر می کنید بیشتر متوجه می شوید که چیز زیادی نمی دانید. هیچ روش عالی تری از تجربه از نزدیک برای آموختن چیزهای مختلف در سرتاسر سیاره زمین وجود ندارد. حتی مدرسه رفتن و خواندن کتاب های درسی نیز تا این اندازه مفید و آموزنده نیست. گردشگرانی که همراه با خانواده خود سفر می کنند، از فکر اینکه بچه هاشان می بایست روزی به مدرسه بازگردند، شاد نمی شوند. چهارچوب مدرسه، شگفتی های طبیعی، نکات خیره کننده و کنجکاوی که بچه ها در طول سفر تجربه می کنند را در بر ندارد. بسیاری از آن ها بچه ها خود را به طور رسمی در مدارس ثبت نام نمی کنند، زیرا عقیده دارند دانش آن بچه ها از دنیا یک پدیده خارق العاده بوده و تخیلات و خلاقیت آن ها بسیار بالا هست. از طرفی، هر چقدر بیشتر در خصوص دنیا اطرافتان می آموزید، خودتان را بیشتر و بیشتر درک می کنید. درک کردن و شناخت پیدا کردن از خودتان، قدرتمندترین کاری است که می توانید انجام دهید و این می تواند یکی از مزایای سفر کردن به حساب آید. با چنین دانشی می توانید دست به عالی ترین کارها بزنید؛ تنفر و حسادت از زندگی تان رخت بر می بندد و به مجموعه کاملی از عشق، طاقت و لذت تبدیل می شوید. در نهایت، تنها زمانی که خودتان را می شناسید می توانید به کسانی که با شما تفاوت دارند احترام بگذارید و تنها وقتی که به انسان های متفاوت با خودتان احترام می گذارید، می توانید یک انسان متمدن باشید. این مورد نیز یکی از مزایای سفر کردن به شمار می آید.

فواید سفر: می خواهم شادی و لذت خود را ابراز کنم

گاهی احساس می کنید وقتی همواره در سفر هستید و روزهای خود را با لذت و شادی ناشی از آن سپری می کنید، کار اشتباه و بی فایده ای انجام داده اید. اما در مقاله فواید سفر کردن باید گفت، هدف اصلی زندگی تجربه کردن شادی و لذت است. شما با کسب این تجربه، می توانید برای دنیا اطرافتان مفیدتر باشید. بهتر است با خود بگویید: من سفر می کنم؛ زیرا این کار به من یاری می نماید شادی و لذت خود را از دنیا پیرامونم ابراز کنم. این کار باعث می شود انرژی قدرتمندی به دنیا پیرامون و تمامی کسانی که با آن ها در ارتباط هستم، برگردانم. چیزهای بسیار زیادی در سفر وجود دارند که می توانید از آن ها لذت ببرید و احساس شادی کنید. تمامی نکاتی که در فهرست مزایای سفر کردن وجود دارند به شما یاری می کنند شادی و لذت را تجربه کنید و آن ها را ابراز نمایید؛ این دو قدرتمندترین احساساتی هستند که می توانیم تجربه کنید و هدف زندگی به شمار می روند. اگر شما شاد نباشید و از زندگی لذت نبرید، ارتباط خود را با چیزهای ساده ای که شادی آور و لذت بخش هستند از دست می دهید. این دو احساس حقیقت شما را شکل می دهند و باعث می شوند شما با وجود تمامی اتفاقات خوب و بدی که در اطرافتان جریان دارد، خود واقعی خود را پیدا کنید. این احساسات را از زمان نوزاد بودن خود داشته اید؛ اما با گذشت زمان، بخش بزرگی از آن ها را از دست داده اید. بویژه در میان آشفتگی و استرس و زندگی روزمره، تجربه کردن و نشان دادن شادی و لذت، بسیار سخت و چالش برانگیز است. اما سفر کردن می تواند این کار را برایتان آسان تر سازد و شاید در این پروسه، شما بتوانید به حالت طبیعی و اولیه خود نزدیکتر شوید و این احساسات ناب را بیشتر و خالص تر تجربه کنید. این مورد نیز یکی از فواید سفر کردن هست.

فواید سفر: می خواهم مبهوت و شگفت زده شوم

آلبرت انشتین می گوید: کسی که دیگر نمی تواند شگفت زده شود و چیزی را با بهت نظاره کند، مانند یک مرده است و چشمان او بسته هستند. وقتی که در حال گذراندن یک زندگی نرمال و معمولی هستید، شگفت زده شدن کاری بسیار سخت است، زیرا وقتی ما در زندگی روزمره هستیم، کار زیادی برای کشف چیزهای جدید انجام نمی دهیم و همین چیزهای جدید هستند که با خود بهت و شگفتی بهمراه می آورند. به همین دلیل است که وقتی سفر کردن را کنار می گذارید، احساس می کنید که درونتان مرده اس، زیرا ارتباط شما با شگفتی از میان می رود و متوجه اهمیت شگفت زده شدن در پروسه زنده بودن و احساس زندگی داشتن می شوید. آنگاه است که حتی وقتی سفر نمی کنید، در زندگی روزمره خود به دنبال آن می شد. اما تجربه کردن چیزهای جدید، یک روش ساده و عالی برای مبهوت شدن، شگفت زده شدن و داشتن بیشترین احساس زنده بودن بوده و یکی از مزایای سفر کردن هست. این ها به شما یاری می کنند شادی و لذت و قدر شناسی را نیز تجربه کنید. همه این احساسات به زندگی شما گرما و آتش می بخشند و فرصت های بیشماری برای تجربه بیشتر این احساسات فراهم می آورند. این خود یکی از فواید سفر کردن به شمار می آید.

فواید سفر: می خواهم سالم و پر انرژی باشم

وقتی سفر می کنیم، احساس سلامتی و پر انرژی بودن داریم، زیرا معمولا در طول سفر، روی انجام فعالیت های خارج از چارچوب ساختمان ها و تجربه های متفاوت در طبیعت تمرکز می کنیم. وزن اضافه ای که داریم با هر بخش سفرتان که از طریق دوچرخه سواری، کوهنوردی، تپه نوردی و قایق سواری انجام می شود کاهش می یابد و بدن ما شکل بهتری به خود می گیرد. سلامت روحی و روانی ما نیز پیشرفت قابل توجهی پیدا می نماید. سفرهای ما بدون چالش و استرس های گاه و بیگاه نیستند؛ اما می توانیم به سرعت از میان آن ها عبور کنیم؛ به نقطه آغاز بازگردیم و شادی و شگفتی را از ابتدا تجربه کنیم. حتی اگر خودرویی که با آن سفر می کنید، خراب شود و شما را در دردسر بیاندازد یا پروازتان به تاخیر بیفتد یا مجبور به تمیز کردن یک خرابکاری بزرگ در طول سفر شده باشید، بازدید از زیبایی های طبیعی، مناطق دیدنی و بناهای تماشایی باعث می شود بهترین و زیباترین احساسات را تجربه کنید و سلامت روحی و جسمی خود را بدینوسیله تضمین نمایید. در مقاله مزایای سفر کردن باید بدانید که زندگی و احساساتی که در طول سفر تجربه می کنید بسیار بهتر، سالم تر و ایده آل تر از زندگی روزمره تان در هنگام سفر نکردن است.

فواید سفر: می خواهم به انسانیت و فروتنی بازگردم

براساس مقاله فواید سفر کردن باید بدانید که هیچ چیز بیشتر از نشستن در زیر آسمان بزرگ در وسعت پهناور یک دشت، انسان را به فروتنی باز نمی گرداند. هیچ چیز نمی تواند در چنان محیطی پنهان شود. در آن مکان همه چیز عریان است و حقیقت کاملا آشکار می شود. عظمت و اسرارآمیز بودن طلوع خورشید، گستره افق، رشته کوه های مرتفع، اقیانوس بزرگ و آسمان شب باعث می شود احساس کوچک بودن و بی اهمیت بودن کنید. این بدان معنی نیست که در چنین موقعیتی احساس بی ارزش بودن و زندگی بی فایده خواهید داشت. بلکه کاملا برعکس است. بودن در چنین مکانی به شما یاری می نماید احساس فوق العاده ای داشته باشید، زیرا احساس می کنید که در عین کوچک بودن، بخشی از یک چیز بسیار عالی و بزرگ هستید. غرور و خودخواهی اضافه ای که دارید از بین می رود و اسانس واقعی عشق و آرامش جای آن را می گیرد، بنابراین در عین فروتنی، احساس قدرتمند بودن می کنید. احساس می کنید در راستای به سوی چیزهای فوق العاده قرار گرفته اید و اگر بتوانید دست از کنترل کردن همه چیز در اطراف خود بردارید، می توانید اجازه دهید که ستارگان شما را به سمت عظمت و آرامش راهنمایی کنند. همچنین به شما یاری می نماید که ببینید در راستا به سوی عظمت، تنها نیستید. همواره دیگران برای یاری کردن به شما حضور دارند. همه ما روی شانه های یک غول ایستاده ایم و عاشق متصل شدن به شگفتی و زیبایی سفر هستیم. پس اجازه دهید ستاره ها خودخواهی شما را حذف کنند و شما را به سمت فروتنی بازگردانند.

فواید سفر: می خواهم با مردم آشنا شوم و محبت، پذیرا بودن و طاقت را تجربه کنم

امکان ندارد این جمله را از زبان همه گردشگران نشنوید. این جمله یک کلیشه است؛ اما کاملا حقیقت دارد. از مزایای سفر کردن این است که سفر مانع ترس و نفرت را در هم می شکند. بهترین خاطرات سفر شما به انسان هایی که با آن ها ملاقات کرده اید و زمانی که با آن ها گذرانده اید، مربوط می شوند. گاهی این انسان ها فرهنگی مانند فرهنگ شما دارند و در بسیاری از مواقع، فرهنگ آن ها کاملا با فرهنگ شما متفاوت است. خارجی بودن در یک گوشه از سیاره زمین باعث می شود فرصت های بیشماری برای آشنایی با دیگران و آموختن از آن ها داشته باشید. لهجه شما و زبان متفاوتی که صحبت می کنید، به طرز فوق العاده باور نکردنی درب های متعددی را به روی شما می گشاید. مخصوصا اگر فردی گوشه گیر و تودار باشید، این نکته بسیار مفید و جالب است، زیرا در بسیاری از موارد، مردم خودشان به سمت شما می آیند و با شما صحبت می کنند. از فواید سفر کردن این هست که سفر به شما این قدرت را می دهد که این پیغام مهم را در سرتاسر دنیا پخش کنید؛ پیغام مهم این است که بیشتر مردم دنیا خوب هستند. اگر از گردشگرانی که سالیان دراز از عمر خود را صرف سفر کردن به اقصی نقاط دنیا کرده اند سوال کنید، همین را به شما می گویند: بیشتر مردم دنیا خوب هستند. بیشتر مردم دوست داشتنی، مهربان، گرم و صمیمی هستند. بیشتر مردمی که در طول سفر به آن ها بر می خورید تمام چیز های خوب را برای شما می خواهند. بیشتر آن ها خواستار آرامش، عشق و لبخند در زندگی شان هستند. اگر بخاطر ترسی که به شما دیکته شده، نمی توانید این نکته را به عنوان یک حقیقت بپذیرید و در خصوص آن تردید دارید، توصیه می کنیم سفر کردن را آغاز کنید تا بعد از مدتی خودتان به این نتیجه برسید. این نیز از مزایای سفر کردن به شمار می آید.

منبع: همگردی

به "چگونه از راه سفر کردن زندگی بهتری داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از راه سفر کردن زندگی بهتری داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید