غار آویشوی؛ منطقه ای بکر در گیلان با قدمت 75 میلیون ساله، عکس

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، این غار که در میان جنگل های منطقه ماسال قرار گرفته است، قندیل های گوناگون و آبشارهای زیبای آن گردشگران بسیاری را به خود جذب نموده است.

غار آویشوی؛ منطقه ای بکر در گیلان با قدمت 75 میلیون ساله، عکس

ماسال بیش از 17 غار عظیم و کوچک دارد که عظیمترین آنها غار آویشوی است که ارتفاع آن یک هزار و 300 متر از سطح دریا و در میان دره ای کم آب واقع شده است. غار آویشوی جزو غارهای آهکی ایران محسوب می گردد. غار در کنار سنگ های دگرگونی کمپلکس شاندرمن که بقایای دگرگون شده از پوسته اقیانوسی پالئوتتیس است، قرار گرفته است.

ستونهای آهکی چشم اندازهای زیبا و منحصر به فردی را در این غار به وجود آورده و دهانه غار دارای ارتفاع حدود 19 متر و عرض 14 متر است که در میان غارهای کشف شده در استان نمونه آن یافت نمی گردد. تا به امروز بیش از دو هزار متر از ژرفای غارآویشوی که طولانی ترین غار استان گیلان محسوب می٬گردد توسط غارنوردان و کوه نوردان محلی مورد پیمایش قرار گرفته است.

براساس پژوهش های زمین شناسی، غار آویشوی بیش از 75 میلیون سال قدمت دارد. غار آویشوی قندیل های بسیار دیدنی دارد و هفت آبشار داخل غار وجود دارد.

مناطق بکر اطراف غار

اقلیم این منطقه معتدل و مرطوب است. بهترین فصل سفر به این منطقه از اوایل اردیبهشت ماه الی اواخر شهریورماه است. برای دسترسی به این غار باید به شاندرمن بروید. از اینجا به سمت روستای سیاهمرد و بعد روستای چالسرا را طی کنید و بعد از گذر از کنار بقعه درویش شاه امیر شاندرمن جهت غار اویشوی را خواهید دید. از کنار بقعه تا غار جهتی حدودا 35 کیلومتر است که با ماشین هم امکان طی کردن این جهت وجود دارد.

منبع: گردشبان

به "غار آویشوی؛ منطقه ای بکر در گیلان با قدمت 75 میلیون ساله، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار آویشوی؛ منطقه ای بکر در گیلان با قدمت 75 میلیون ساله، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید