سالاد سرطان زاست یا درمانگر قلب و عروق؟

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، مدت ها است که مجامع علمی در مورد نیترات موجود در سبزیجات با احتیاط صحبت می نمایند.

سالاد سرطان زاست یا درمانگر قلب و عروق؟

همان طور که می دانید تحقیقات قبلی نشان می داد نیترات به طور بالقوه می تواند با ایجاد سرطان مرتبط باشد.

با این حال، تحقیقات بعدی نشان داد که قرار دادن نیترات در رژیم غذایی دارای فواید مختلفی برای سلامت قلب و عروق است که می تواند به کاهش خطر بیماری های مرتبط مانند بیماری قلبی، زوال عقل و دیابت یاری کند.

پس چگونه یک ترکیب غذایی می تواند چنین خطرات و مزایای بالقوه متضادی را با هم داشته باشد؟

مؤسسه تحقیقاتی نوآوری تغذیه و سلامت دانشگاه ادیت کوان (ECU) امیدوار است تا دریابد که چگونه و چرا نیترات چنین خطرات و مزایای بالقوه متضادی را انجام می دهد.

دکتر کاترین بوندونو آنالیز تحقیقات نیترات را رهبری می نماید و می گوید ممکن است پاسخ در جایی باشد که این نیترات از کجا آمده است.

او گفت: ما نیترات را از سه منبع غذایی اصلی دریافت می کنیم: گوشت، آب و سبزیجات.

عنوان شدن نیترات به عنوان یک تهدید برای سلامتی از سال 1970 سرچشمه می گیرد، زمانی که دو مطالعه نشان داد، نیترات می تواند N-nitrosamines را تشکیل دهد که در حیوانات آزمایشگاهی بسیار سرطان زا هستند. با این حال، هیچ مطالعه انسانی خطرات بالقوه آن را تأیید نکرده است و مطالعات بالینی و مشاهده ای ما نیترات بدست آمده از سبزیجات را برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مطرح می نماید.

با این اطلاعات ممکن است فکر کنید بالاخره خوردن سالاد مفید است یا مضر؟ اگر نمی توانم سالاد بخورم، چه چیزی را جایگزین کنم؟

شواهد علمی فعلی نشان می دهد که مردم باید نیترات خود را از سبزیجات دریافت نمایند -، اما احتیاجی به افراط در مصرف وجود ندارد.

او گفت: سبزی های تیره رنگ، برگ دار و چغندر منابع خوبی هستند.

تحقیقات ما نشان می دهد یک فنجان خام یا یک نصفه فنجان پخته شده از خانواده سبزیجات در روز برای داشتن فواید بر سلامت قلب و عروق کافی است.

ما می دانیم که گوشت فرآوری شده برای ما خوب نیست و باید مصرفش را در رژیم غذایی محدود کنیم، اما اینکه آیا نیترات موجود در آن ها باعث ایجاد مشکل می گردد یا خیر، نمی دانیم.

این علم محدود به احتیاج آنالیز نیترات رژیم غذایی برای روشن شدن مضرات و منافع نیترات تأکید می نماید.

این مقاله در Food Science & Technology منتشر شده است.

منبع: فرارو

به "سالاد سرطان زاست یا درمانگر قلب و عروق؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالاد سرطان زاست یا درمانگر قلب و عروق؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید