سازمان ملل از الحشد الشعبی عراق قدردانی کرد

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، سازمان ملل متحد از الحشد الشعبی عراق که نقشی مهم و معین کننده در جنگ علیه گروه تروریستی تفکیری داعش در طول سال های 2014 تا 2017 داشتند، به خاطر ارائه تسهیلات در پرونده آوارگان عراقی قدردانی کرد.

سازمان ملل از الحشد الشعبی عراق قدردانی کرد

در بیانیه امروز سازمان الحشد الشعبی عراق آمده است که زهره الطابوری نماینده جنین پلاسخارت رئیس دفتر سازمان ملل در عراق امروز در حاشیه دیدارش از مقر ستاد فرماندهی عملیات نینوا و دیدارش با خضیر المطروحی فرمانده الحشد الشعبی در این ستاد گفت که از الحشد الشعبی به خاطر تسهیلاتی که در پرونده بازگشت آوارگان در استان نینوا ارائه کرد، تشکر می نماید.

المطروحی نیز به نوبه خود گفت که نیروهای الحشد الشعبی راههای مدرنی را برای آنالیز دقیق اطلاعات کسانی که از آوارگی بازمی گردند، دنبال می نماید تا تضمین حاصل نمایند که عناصر تروریست از این پرونده سوء استفاده نمی نمایند.

درپی یورش گروه تروریستی داعش به عراق در سال 2014 میلادی، میلیونها عراقی از محل سکونت خود آواره شدند و عراق هم اکنون با یاری سازمان ملل بدنبال بستن اردوگاههای آوارگان و بازگرداندن آنها به محل سکونت خود و در عین حال شناسایی عناصر احتمالی داعش است که ممکن است در بین آوارگان مخفی شده باشند.

نیروهای مسلح عراق در سال 2017 میلادی بعد از سه سال نبرد بی امان، پیروزی بر این گروه و آزاد سازی خاک عراق را اظهار داشت. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "سازمان ملل از الحشد الشعبی عراق قدردانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل از الحشد الشعبی عراق قدردانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید