رکوردزنی ترکیه ادامه دارد

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، بر اساس آمارهای رسمی که روز آدینه 31 شهریورماه منتشر شد، آمار گردشگران خارجی که به ترکیه سفر نموده اند در هشت ماه اخیر امسال میلادی با حدود 14 درصد رشد همراه بوده است.

رکوردزنی ترکیه ادامه دارد

وزارت فرهنگ و توریستی ترکیه اعلام نمود: بیش از 33.4 میلیون توریست خارجی در فاصله ژانویه تا اوت امسال میلادی به ترکیه سفر نموده اند و به این ترتیب آمار توریستان خارجی این کشور در مقایسه با سال گذشته با 13.95درصد افزایش روبرو شده است.

تعداد توریستان خارجی که در ماه اوت به ترکیه سفر نموده اند در مقایسه با همین ماه در سال گذشته میلادی با افزایش 5.64 درصدی به بیش از 6.66 میلیون نفر رسید.

توریستان روس و شهروندان کشورهای اروپایی همانند آلمان و بریتانیا در افزایش آمار تعداد توریستان خارجی امسال ترکیه نقش قابل توجهی داشته اند.

بر این اساس تعداد مسافران روس که در هشت ماه اخیر به ترکیه سفر نموده اند با افزایش 44.84 درصدی 4.3 میلیون نفر گزارش شده است.

در این بازه زمانی بعلاوه، 4.1 میلیون توریست از آلمان و 2.65 میلیون توریست از بریتانیا به ترکیه سفر نموده اند. بعلاوه 1.8 میلیون بلغاری در هشت ماه اخیر از این کشور تماشا نموده اند.

دولت ترکیه پیش بینی نموده است که شمار توریستان خارجی در امسال میلادی به 60 میلیون نفر و این آمار در سال 2028 به 90 میلیون نفر برسد.

منبع: گردشبان

به "رکوردزنی ترکیه ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردزنی ترکیه ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید