رایزنی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا با موضوع افغانستان

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، پنتاگون گفت، وزیر دفاع آمریکا در تماسی تلفنی با همتای ترکیه ای خود در خصوص همکاری دوجانبه و افغانستان بحث و مصاحبه کردند.

رایزنی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا با موضوع افغانستان

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا شنبه اعلام کرد: لوید آستین، رئیس پنتاگون در تماس تلفنی با خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در خصوص همکاری دوجانبه و حفظ حضور دیپلماتیک ادامه دار در افغانستان گفت وگو کرد. وزیر دفاع آمریکا بار دیگر بر اهمیت روابط دفاعی بلندمدت آمریکا-ترکیه تاکید کرده و از این وزیر برای ادامه ارتباط و همکاری در زمینه صلح و مسائل امنیتی قدردانی کرد.

روز جمعه ضمیر کابلوف، نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان به اسپوتنیک گفت که برنامه های ترکیه برای تامین امنیت فرودگاه کابل پس از خروج آمریکا از افغانستان مغایر با توافق های واشنگتن با شبه نظامیان طالبان است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای او در نشست اخیر ناتو در بروکسل به بررسی این برنامه ها پرداختند. اردوغان در این نشست گفت در صورتی که نیروهای ترکیه بخواهند در افغانستان بمانند، حمایت مالی، دیپلماتیک و لجستیکی واشنگتن حیاتی است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "رایزنی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا با موضوع افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا با موضوع افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید