درخواست ها برای لغو نتایج همه پرسی قانون اساسی الجزایر

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، به دنبال استقبال ضعیف مردم الجزایر از انتخابات همه پرسی قانون اساسی درخواستها در این کشور برای لغو نتایج این انتخابات افزایش یافته است.

درخواست ها برای لغو نتایج همه پرسی قانون اساسی الجزایر

عربی21 نوشت که به دنبال عدم مشارکت بیش از 76 درصد واجدین شرایط در انتخابات همه پرسی قانون اساسی الجزایر و استقبال ضعیف از آن مقامات و رؤسای احزاب مختلف خواستار لغو نتایج این انتخابات علی رغم رأی مثبت به آن شدند.

در همین حال جنبش جامعه صلح، بزرگترین جنبشی که پیش از این خواستار رد تغییرات قانون اساسی شده بود، پس از اعلام نتایج همه پرسی تأکید کرد که مشارکت کم و میزان مخالفان در همه پرسی پیش نویس اصلاحیه قانون اساسی اعتبار قانون اساسی جدید را زیر سؤال می برد.

عبد الله جاب الله، رئیس جبهه عدالت و توسعه الجزایر نیز خواستار لغو پیش نویس قانون اساسی شد و گفت که نباید به درصد رأی دهندگان به این پیش نویس توجه کرد، چراکه آنها تنها 13 درصد از کل رأی دهندگان را تشکیل می دهند.

همه پرسی تأیید یا رد اصلاحات قانون اساسی الجزایر روز یکشنبه برگزار شد.

ناصر حمدادوش، نماینده مجلس الجزایر هم در این باره تأکید کرد: این قانون اساسی فاقد مشروعیت مردمی است و درصد رأی دهندگان به آن نشان می دهد که صلاحیت تصویب شدن به عنوان قانون اساسی الجزایر را ندارد.

رئیس کمیته ملی انتخابات الجزایر پس از برگزاری و شمارش آرای همه پرسی پیش نویس اصلاحات قانون اساسی این کشور اعلام نمود که از 24 میلیون الجزایری واجد شرایط رای دادن فقط 5 میلیون 639 هزار و 172 نفر شرکت کرده بودند که از این تعداد، 3 میلیون و 355 هزار و 518 نفر به اصلاح قانون اساسی رای مثبت دادند.

بر اساس این گزارش، 23.7 درصد از واجدین شرایط در این همه پرسی شرکت کردند که آمار بسیار پایینی بشمار می رود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "درخواست ها برای لغو نتایج همه پرسی قانون اساسی الجزایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ها برای لغو نتایج همه پرسی قانون اساسی الجزایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید