خبرنگاران مکان رویدادهای به جا مانده از دفاع مقدس در بوشهر ثبت ملی می گردد

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، بوشهر- خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: کوشش می گردد مکان رویدادهای به جا مانده از دوران دفاع مقدس در این استان ثبت ملی گردد.

خبرنگاران مکان رویدادهای به جا مانده از دفاع مقدس در بوشهر ثبت ملی می گردد

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، روز چهارشنبه به نقل از محمدحسین ارسطوزاده افزود: با توجه به صندلی استان بوشهر در صادرات میعانات نفتی کشور در دوران دفاع مقدس، چندین بار مورد اصابت موشک و بمباران رژیم بعث نهاده شد و کوشش می گردد در این راستا با هماهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در استان، مکان این رویدادها به ثبت برسد.

وی افزود: از جمله مکان این رویدادهانیروگاه اتمی بوشهر، کشتی تجاری کره ای (کشتی سوخته) در سواحل جزیره خارگ، ناو کهنموی نیروی دریایی، محوطه یادمان شهدای گمنام جزیره خارگ و بیمارستان زیر زمینی خارگ است که مورد تهاجم و اصابت موشک نهاده شده است.

ارسطو زاده با اشاره به فداکاری مردم مقاوم جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس گفت: یکی از مهم ترین مکان های رویدادهای باقیمانده از دوران دفاع مقدس مدنظر برای ثبت ملی پایانه نفتی اسکله آذرپاد جزیره خارگ است که بارها در آن دوران مورد بمباران رژیم بعث نهاده شد ولی صادرات نفت کشور قطع نشد.

وی یادآور شد: کار بازدید میدانی و پرونده سازی این مکان ها آغاز شده و پس از تمکیل پرونده و تائید شورای ثبت استان با ارسال به مرکز برای دفاع آماده می شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مکان رویدادهای به جا مانده از دفاع مقدس در بوشهر ثبت ملی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مکان رویدادهای به جا مانده از دفاع مقدس در بوشهر ثبت ملی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید