جنجال ترامپ در توئیتر بر سر جایزه نوبل خبرنگاری

به گزارش وبلاگ مایکروتاچ، دونالد ترامپ روز یکشنبه در چند توئیت ضمن حمله به جایزه نوبل و تغییر املای انگلیسی آن از املای اصلی Nobel به Noble (شرافت) تمسخر کاربران اینترنتی را در پی داشت و در سرانجام پرسید: آیا طعنه کارکرد داشت؟

جنجال ترامپ در توئیتر بر سر جایزه نوبل خبرنگاری

به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتش نوشت: آیا کسی تا به امروز معنی یک به اصلاح جایزه شرافت (Noble not Nobel) را به ویژه در ارتباط با کار وبلاگ مایکروتاچ و روزنامه نگاران دانسته است؟ شرافت یعنی داشتن یا نشان دادن کیفیتهای شخصی خوب یا آرمانها و اصول اخلاقی متعالی. آیا طعنه کارکرد داشته است؟

این توئیت او در حالی منتشر شد که لغات Nobel و Noble Prize در صدر ترندهای توئیتر در بعدازظهر یکشنبه بعد از یک سری توئیتهای ترامپ با محتوای حمله به رسانه های خبری بر سر پوشش عادتهای کاری وی و تحقیقات در خصوص مداخله روسیه در انتخابات آمریکا قرار گرفتند.

ترامپ در رشته توئیت هایی به نیویورک تایمز در پی مقاله اخیرش درباره زندگی شخصی وی و عادتهای کاری او ضمناً بحران شیوع کروناویروس حمله کرد.

ترامپ این گزارش را ساختگی و نوشته شده توسط یک خبرنگار درجه سه که هیچ چیز درباره من نمی داند دانست.

او در ادامه توئیتهایش مطرح نمود: کسانی که من و تاریخ کشور ما را می دانند می گویند که من سختکوش ترین رئیس جمهور تاریخمان هستم. من زیاد در این مورد نمی دانم اما من یک فرد سختکوش هستم و احتمالا در سه سال و نیم گذشته از دور اول ریاست جمهوری خودم بیشتر از هر رئیس جمهوری در تاریخمان کار انجام داده ام. رسانه های اخبار دروغ از آن متنفر هستند.

او در توئیتهای بعدی خود که بعدا پاک شدند، پرسید آیا گزارشگرانی که به ادعای وی جوایز Noble را برای کارشان در حوزه روسیه و روسیه و روسیه دریافت کردند و غلط بودن تمامی مطالبشان اثبات شد جوایز محبوب Noble خود را پس خواهند داد تا آنها را به وبلاگ مایکروتاچ و روزنامه نگاران واقعی که منظور را درست دریافت کردند، بدهند؟

رئیس جمهور آمریکا در ادامه توئیتهایش مطرح نمود: باید شکایتهایی علیه همه از جمله سازمانهای اخبار دروغ مطرح گردد تا این بی عدالتی وحشتناک اصلاح گردد. آیا در میان همه وکلای بزرگی که موجود هستند فرد اقدام کننده ای داریم؟ چه زمان کمیته شرافت اقدام می نماید؟ بهتر است سریع اتفاق بیفتد.

این اظهارنظرهای ترامپ با واکنشهایی سریع در شبکه های اجتماعی روبرو شد و تعدادی از کاربران به تغییر املایی او درخصوص به کار بردن لغت Noble به جای Nobel پرداخته و عده ای نیز متذکر شدند که جایزه نوبلی برای خبرنگاری وجود ندارد.

سال گذشته میلادی نشریات نیویرک تایمز و وال استریت ژورنال از بابت گزارشهایشان درباره رئیس جمهور آمریکا که البته مربوط به تحقیقات درباره مداخله روسیه نبودند جایزه پولیتزر را دریافت کردند.

یک کاربر نوشت: من به همسرم گفتم فردی جایزه نوبل را با پولیتزر اشتباه گرفته، املای آن را غلط نوشته و سپس املای لغت همبرگر را هم غلط نوشته است و همسرم بلافاصله گفت: او ترامپ است درسته؟! این فرد آنقدر احمق است که وقتی کسی کاری احمقانه انجام دهد فورا او نام او به ذهن می رسد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "جنجال ترامپ در توئیتر بر سر جایزه نوبل خبرنگاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال ترامپ در توئیتر بر سر جایزه نوبل خبرنگاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید